To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum ACES Polska

Modele WWII - Messerchmitt BF-110

jantar87 - 2016-01-10, 22:37
Temat postu: Messerchmitt BF-110
Cze?? !

Od czasu, kiedy zmieni?em miejsce zamieszkania, jako? nie mia?em ch?ci szuka? innej modelarni w nowym mie?cie, chocia? ch?ci do budowy by?y co raz wi?ksze.

Ostatnie zawody ACES i dwukrotne w ESA przelata?am na tym co mia?em i ..... zosta?o mi po?yczone od kolegów a AIRCOMBAT ZAWIERCIE. :mrgreen:

Na ?wi?ta uda?o si? dobrze kupi? BF-110 i nie mog?c ju? wytrzyma?, wczoraj zacz??em "struga?" i "prasowa?" :lol:

Na t? chwil?, kad?ub, stateczniki i prawie nos kad?uba s? zaokr?glone.
Skrzyd?a sklejone, kad?ub i stateczniki uzbrojone w w?giel, jutro b?d? zaklejane jak wygospodaruj? kawa?ek "równo?ci" na stole :wink:

jantar87 - 2016-04-24, 11:33

Cze??,

dnia 23.04.2016 sko?czy?em Bf-110 do godziny 1:30 m?czy?em si? z ogarni?ciem wylogowuj?cego si? odbiornika, bezskutecznie. Jako, ?e by? to mój podstawowy model do startu i zarazem jedyny musia?em zreyzgnowa? z Tomaszowa Boles?awieckiego :(
-- Sprawa wygl?da tak, ?e gdy pod??czone s? dwa silniki i dwa serwa, silniki w??czone(bez ?migie?) i ruszam serwami to jest ok.
-- Gdy pod??czone s? dwa silniki, dwa serwa i pod??czam trzecie odbiornik si? wylogowuje.
-- Gdy wszytko pod??czone i dopiero wtedy pod??czam zasilanie odbiornik nie loguje, serwa wychylaj? si? w granicznie a regulatory nie loguj? si?.

Po dzi? dzie? nie rozwi?za?em tego problemu. Poni?ej podam co sprawdza?em:

1, Akumulator sprawny, w zasadzie nowy, w pe?ni na?adowany.
2, Zmieni?em odbiornik
3, Serwa podpina?em w ró?ne kana?y w celu wyeliminowania uszkodzonego kana?u w odbiorniku.
4, Podpina?em inne serwa w celu wyeliminowania zwarcia na serwie. ??cznie 14szt sprawdzi?em w tym 12szt nowych. SG90R i MG90S.
5, Regulatory pocz?tkowo podpi?te na "Y" kablu z wypi?tym jednym plusem z BECa/ pó?niej z wpi?tym/ pó?niej podpi?te pod dwa ró?ne kana?y.
We wszystkich przypadkach silniki pracuj? normalnie.
6, Pod??cza?em wszystko tak zamontowane w modelu jak i poza nim. Z przed?u?kami jak i bez.
7, NIE SPRAWDZONE : pod??czenie innego regulatora.

Upatruje winy w regulatorach a raczej w ich BECach (ma?y pr?d?).
BEC ma 1A.
Poni?ej podaj? co mam w modelu:
3x serwo SG90R

2x silnik Silnik ABC-Power 2206 1500KV
http://abc-rc.pl/Silnik-ABC-POWER-2206-1500KV

2x regiel ESC ABC-Power Air 15A 2-3S - BEC 1A
http://abc-rc.pl/esc-abc-power-air-15a-2-3s-bec-1a

Odbiornik FrSky 7ch.

skidan - 2016-04-25, 13:43

Pocz?tkowo podejrzewa?em uszkodzone serwo, bo w sms nie opisa?e? wszystkiego.
Teraz na 99,9 podejrzewam regulator. Nie wyrabia pr?dowo i dlatego tak si? dzieje.
Ja w ?OSIU mia?em regulatory Turnigy 10a. Przez 3 lata mia?em spi?te BECe i nic si? nie dzia?o do czasu, a? w domu sprawdza?em go po sklejeniu i po pod??czeniu zasilania sp?on??y oba regle w samolocie razem z g?dolami :???:
Teraz mam regle HK 10A, wypi?ty 1 bec i daje rad?.

Grzechu - 2016-04-26, 09:58

Hej! Ja w moim Dornierze 335 mam dwa regulatory wpi?te równolegle pod dwa kana?y osobno. tak mog? który? wy??czy? w razie potrzeby. S? dwa ró?ne jakie mia?em pod r?k?. Teoretycznie masz w ten sposób dwukrotnie wi?kszy ampera? na zasilaniu odbiornika. U mnie wszystko OK. Najpro?ciej sprawd? woltomierzem zasilanie odbiornika przy pe?nym obci??eniu. Zasilasz z jednego czy z dwóch lipoli? A czy odbiornik mo?esz zasila? go z dowolnego kana?u?
mirolek - 2016-04-26, 12:07

podejrzewam regulatory a dok?adnie uk?ad BEC który jest bardzo niewydajny.
Kupi?em regiel z podanej serii i mia?em problem z zasilaniem odbiornika, nie zasila? odbornika albo zasila? tak, ze przy ruchu serwem odbiornik traci? zasilanie i serwo si? blokowa?o.

ZMIE? REGULATORY.

ms

skidan - 2016-04-26, 12:16

Odbiornik mo?na zasila? na dowolnym kanale/wej?ciu bo plus i minus s? po??czone równolegle. W ten sposób wszystkie serwa maj? zasilanie. Grzesiek, u ciebie pewnego dnia stanie si? nieszcz??cie. Kwestia czasu.
Grzechu - 2016-04-27, 09:22

No tak masz racj? wszystko do czasu. Ale jak dzia?a?o trzy lata to znaczy ?e jest ok. Pytanie co si? stanie gdy teraz przestanie tyra? jeden z regli? To pytanie do kolegów elektroników. Ja podejrzewam ?e regle nie maj? zabezpiecze? i dlatego s? takie akcje. Jak u siebie zasila?em Dor? z dwóch lipoli osobno, to mimo ?e pod??czy?em jeden regulator to drugi te? si? logowa?. A nie powinien. Ale wszystko dzia?a?o. a tak na marginesie; odbiornik prze?y??
jantar87 - 2016-04-27, 17:54

Cze?? Wam Wszystkim :)
Dzi?ki za odpowiedzi :)

Obada?em ju? wszystko co si? da?o. Jutro odsy?am regle, mam nadziej?, ?e oddadz? mi kas? bo mnie nerwy bior? jak patrze na ten syf. Nie b?d? zasila? odbiornika z drugiego pakietu, szkoda dowala? wi?cej gramów...

Podaj? linka do moich wypocin na pfmrc:

http://pfmrc.eu/index.php...s%C5%82aby-bec/

skidan - 2016-04-28, 13:28

Grzechu napisał/a:
Jak u siebie zasila?em Dor? z dwóch lipoli osobno, to mimo ?e pod??czy?em jeden regulator to drugi te? si? logowa?. A nie powinien.
co to znaczy logowa?? Odegra? pewnie melodyjk? lub co? innego i czeka? na sygna? z odbiornika.
Je?li masz taki "silny" BEC jak Robert to jeden nie poci?gnie, ale wi?kszo?? nie ma problemów z zasilaniem z jednego regulatora.

jantar87 - 2016-04-28, 17:54

Grzechu napisał/a:
Jak u siebie zasila?em Dor? z dwóch lipoli osobno, to mimo ?e pod??czy?em jeden regulator to drugi te? si? logowa?. A nie powinien. Ale wszystko dzia?a?o. a tak na marginesie; odbiornik prze?y??

Gdyby si? nie logowa? (tutaj melodyjka) to by nie dzia?a?.
Pod mój odbiornik mo?na podpi?? i 18V ale wtedy serwa nie prze?yj? :D
1A BEC wystarczy ?eby zasili? i 5 równolegle dzia?aj?cych, ma?ych serw typu SG90R, pod warunkiem, ?e nie s? w pe?ni obci??one. W Esiakach podczas lotu trzy serwa bior? pewnie w okolicach 500mA.