Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

Gdy nie latamy i nie budujemy modeli spotykamy się w internecie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SEZON 2013
Autor Wiadomość
karolwd 
ACE
NC2 ACES Polska

Wysłany: 2014-03-09, 13:08   

Masz rację, jednak jeszcze łatwiej sfabrykować rysunki i rzuty. Dlatego istotne jest aby pochodzenie dokumentacji nie było anonimowe i budziło pewne zaufanie. Tak jest z monografiami, muzeami itp. Oczywiście tam też jest masa błędów i przekłamań ale jeżeli ktoś chce to pewne rzeczy można zweryfikować. Pamiętajmy, że to jest kombat a nie makiety. Liczy się posiadana dokumentacja i jak jest z budzącego ufność źródła to OK. Dla mnie bardziej rażące były np IŁy pomniejszone maksymalnie co nie przypominały oryginału. Ale to kombat. Większą makietowość zostawmy dla WWI.

//edit
Poprawiłem składnię i gramatykę. Jednak pisanie z telefonu nie należy do najbardziej dla mnie fortunnych :)
Ostatnio zmieniony przez karolwd 2014-03-10, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  

mm 
ACE

Wysłany: 2014-03-10, 21:16   

Coś mi się wydaje Mariusz że ta "dokumentacja" przedstawiona przez Ciebie jako wzorcowa do Ltecoere L 299 coś za bardzo rzetelna nie jest.
Właśnie o to mi chodziło że opieramy się na radosnej tfurczości różnych tzw historyków lotnictwa .
Bo powiedz jaką szerokość powinien mieć kadłub latecoere
tą z rzutu pionowego czy poziomego - 7,52 czy też 6,54 cm oczywiście z regulaminowymi odchyłkami tzn 9,52 cm czy 4,54 cm
Natomiast jeśli chodzi o fabrykowanie zdjęć to wybacz ale to leży poniżej mojego poziomu i jeśli usłyszę takie zarzuty to mam gdzieś takie zawody.
Bawcie się sami.

Schowek02.jpg
Plik ściągnięto 72 raz(y) 209,08 KB

longer 
ACE

Wysłany: 2014-03-10, 21:43   

Marian nie dzialaj pod wplywem emocjii. Podalem tylko przyklad obalajacy teorie Karola i nie mialem zamiaru nikogo oczerniac ani czynic zarzutow ,a juz w szczegulnosci co do Twojej osoby jesli to tak odebrales to bardzo przepraszam i zaznaczam iz moim celem nie bylo nikogo posadzac o jakiekolwiek oszustwo.
Co do rysunkow to wydaje mi sie ze sa w inne skali

karolwd 
ACE
NC2 ACES Polska

Wysłany: 2014-03-10, 21:53   

Marian, takie błędy w dokumentacji jak przedstawiłeś to standard. Duża część sporządzonych rysunków na jakie można się natknąć w różnych publikacjach ma ten feler, że nijak do siebie nie pasuje.
Kiedyś przeliczałem rysunki (samoloty WWI) uwzględniając powierzchnie płatów żeby z tego wyliczyć cięciwy skrzydeł bo na każdym rzucie inaczej było.

Jedna prośba, nie popadajmy w paranoje bo jak ja w taką popadnę to na KAŻDY model znajdę haka.

Problem regulaminowych modeli który poruszył tak ostro ostatnio longer jest istotny ale nie najważniejszy! Teraz każdy sobie przemierzy swoje maszyny i doprowadzi do akceptowalnego poziomu. Ja z suwmiarką, linijkami itd latać nie będę bo to nie moje zadanie. Nie moją rolą jest stanie z batem i sprawdzanie wszystkiego!

Pozytyw jest taki, że teraz przynajmniej każdy będzie wiedział na czym stoi.

Air Combat to przede wszystkim dobra atmosfera, świetna zabawa w obrębie obowiązującego regulaminu. Tego zepsuć nie pozwolę!

mm 
ACE

Wysłany: 2014-03-11, 19:41   

O to mi chodziło.
P.S.
Cały rysunek został PROPORCJONALNIE przeskalowany w Solid Edge tak aby miał rozpiętość w skali 1/12 i okazało się że np szerokość kadłuba w dwóch różnych rzutach tego samego rysunku różnią się o ok 15 %.

Ecik 
ACE

Wysłany: 2014-03-11, 19:52   

Rozprawiacie Panowie o iakiś milimetrach, a na zawodach prawie połowa modeli nie ma przedniej maski lub jej część, np. P 40 i zera na ostatnich zawodach. Brak iakiejś wypustki na skrzydle czy na kadłubie nie spowoduje więcej cięć, a brak przedniej części kadłubu tak.

mm 
ACE

Wysłany: 2014-03-11, 19:58   

Brawo Ecik i o to chodzi!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz do tematu