Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie na temat nowej uniwersalnej klasy
Autor Wiadomość
Japim
Administrator
Site Admin

Wysłany: 2008-11-28, 11:32   Opinie na temat nowej uniwersalnej klasy

Witam.

Ponieważ ostanio nie mam zupełnie czasu na zejście do piwnicy i pogrzebanie przy kombatach naszło mnie na pewne rozmyślania.
Obecny regulamin ACES WWII 1:12 jest skonstruowany raczej na duże modele, napędzane silnikami 4cm3. Mało widuje się modeli na 2,5 - bo one po prostu nie mają szans z tymi wszystkimi Il2, Ki64, Il10, itd.
Amerykanie już jakiś czas temu zauważyli to samo i wprowadzili na razie prowizorycznie nową klasę 2548. Na czym polega ta klasa? Otóż wszystkie modele budowane są w takiej skali aby rozpiętość modelu jednosilnikowego wynosiła 48 cali (122 cm) a dla dwusilnikowego 60" (152 cm). Modele jednosilnikowe napędzane są bez wyjątku silnikami 25 - czyli 4cm3, a dwusilnikowe .15. Jaki z tego zysk? Wszystkie modele tak jak samochody NASCAR są identyczne wymiarowo i mocowo. Wygra ten kto zbuduje lżejszy model i lepiej nim będzie latał. Wtedy na równi można postawić Me109, PZLP11c, P51, F4U, Il2, Ki61, Ki64... Modele są duże i lepiej latają. Są też wolniejsze od tego co mamy obecnie - leciuchny Me109 z silnikiem 3,5cm3...

Model jednosilnikowy max ciężar 3.25 funta (1.47kg) dwusilnikowy 4 funty (1.81 kg)
Tutaj treść regulaminu:
http://rccombat.com/docum...8%20v2008-1.pdf

Ja wiem, że jest okres przygotowania do nowego sezonu. Wszyscy budują modele zgodnie z ACES 1:12. OK. Ale podyskutować można, bo obecnie na zawodach widać małe urozmaicenie (chyba, że z sentymentu) i kierunek rozwoju jest albo do ograniczania mocy modeli, albo w kierunku prototypów...

pacek
ACE
chyba już weteran ?

Wysłany: 2008-11-28, 12:17   

super rozwiązanie, ale jak na europejskie warunki to za proste :D
a gdzie przeliczniki rozpiętość powierzchnia itp inne duperele

wystarczyło popatrzeć na listę propozycji zmian w regulaminie,

-------------------------------------

Pozdrawiam

Arek
[tak sobie latam]

Janek
ACE

Wysłany: 2008-11-28, 14:18   

hmm wg mnie głupio by wyglądały nieskalowe małe modele np. pzlka która była by wielkości mniej więcej skalowego iła-2 w porównaniu modelami dużych samolotów które były by w skali 1/12.
Pzlka musiała by być w skali 1/9 aby była odpowiedniej rozpiętości.

Poza tym różnorodność ostatnio się bardzo poprawiła i będzie się poprawiać niebawem.

Papa Smerf
ACE

Wysłany: 2008-11-28, 20:49   scale combat

Dzień DObry.
Na mój rozum to jest tak, kto chce powinien sobie takie modele robić, znaleźć chętnych i tak jak powstały 'papirzoki' tak może nowa klasa by powstała.
My gramy w aircombat rc., którego podstawowym założeniem jest skala 1/12.
Janek ma rację, że w Polsce różnorodność modeli już jest - patrz nowe odznaki Konstruktora jakie dostało czterech pilotów (Rura, Janek, Kacper,Ecik)., wielka działalność Rzeźnika, też przyniosła efekty.
Tak, nie ma problemu z jednostajnością, jak kiedyś same KI64 i Me109 i IŁ2
Pozdrawiam
Tomek Śmigielski

Odpowiedz do tematu