Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Ze wzgl?du na atak botów automatyczna rejestracja na forum zostaje wy??czona. W celu utworzenia nowego konta prosz? o kontakt. pjak2 000 na o2 . pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie na temat nowej uniwersalnej klasy
Autor Wiadomość
Japim
Administrator
Site Admin

Wysłany: 2008-11-28, 11:32   Opinie na temat nowej uniwersalnej klasy

Witam.

Poniewa? ostanio nie mam zupe?nie czasu na zej?cie do piwnicy i pogrzebanie przy kombatach nasz?o mnie na pewne rozmy?lania.
Obecny regulamin ACES WWII 1:12 jest skonstruowany raczej na du?e modele, nap?dzane silnikami 4cm3. Ma?o widuje si? modeli na 2,5 - bo one po prostu nie maj? szans z tymi wszystkimi Il2, Ki64, Il10, itd.
Amerykanie ju? jaki? czas temu zauwa?yli to samo i wprowadzili na razie prowizorycznie now? klas? 2548. Na czym polega ta klasa? Otó? wszystkie modele budowane s? w takiej skali aby rozpi?to?? modelu jednosilnikowego wynosi?a 48 cali (122 cm) a dla dwusilnikowego 60" (152 cm). Modele jednosilnikowe nap?dzane s? bez wyj?tku silnikami 25 - czyli 4cm3, a dwusilnikowe .15. Jaki z tego zysk? Wszystkie modele tak jak samochody NASCAR s? identyczne wymiarowo i mocowo. Wygra ten kto zbuduje l?ejszy model i lepiej nim b?dzie lata?. Wtedy na równi mo?na postawi? Me109, PZLP11c, P51, F4U, Il2, Ki61, Ki64... Modele s? du?e i lepiej lataj?. S? te? wolniejsze od tego co mamy obecnie - leciuchny Me109 z silnikiem 3,5cm3...

Model jednosilnikowy max ci??ar 3.25 funta (1.47kg) dwusilnikowy 4 funty (1.81 kg)
Tutaj tre?? regulaminu:
http://rccombat.com/docum...8%20v2008-1.pdf

Ja wiem, ?e jest okres przygotowania do nowego sezonu. Wszyscy buduj? modele zgodnie z ACES 1:12. OK. Ale podyskutowa? mo?na, bo obecnie na zawodach wida? ma?e urozmaicenie (chyba, ?e z sentymentu) i kierunek rozwoju jest albo do ograniczania mocy modeli, albo w kierunku prototypów...

pacek
ACE
chyba ju? weteran ?

Wysłany: 2008-11-28, 12:17   

super rozwi?zanie, ale jak na europejskie warunki to za proste :D
a gdzie przeliczniki rozpi?to?? powierzchnia itp inne duperele

wystarczy?o popatrze? na list? propozycji zmian w regulaminie,

-------------------------------------

Pozdrawiam

Arek
[tak sobie latam]

Janek
ACE

Wysłany: 2008-11-28, 14:18   

hmm wg mnie g?upio by wygl?da?y nieskalowe ma?e modele np. pzlka która by?a by wielko?ci mniej wi?cej skalowego i?a-2 w porównaniu modelami du?ych samolotów które by?y by w skali 1/12.
Pzlka musia?a by by? w skali 1/9 aby by?a odpowiedniej rozpi?to?ci.

Poza tym ró?norodno?? ostatnio si? bardzo poprawi?a i b?dzie si? poprawia? niebawem.

Papa Smerf
ACE

Wysłany: 2008-11-28, 20:49   scale combat

Dzie? DObry.
Na mój rozum to jest tak, kto chce powinien sobie takie modele robi?, znale?? ch?tnych i tak jak powsta?y 'papirzoki' tak mo?e nowa klasa by powsta?a.
My gramy w aircombat rc., którego podstawowym za?o?eniem jest skala 1/12.
Janek ma racj?, ?e w Polsce ró?norodno?? modeli ju? jest - patrz nowe odznaki Konstruktora jakie dosta?o czterech pilotów (Rura, Janek, Kacper,Ecik)., wielka dzia?alno?? Rze?nika, te? przynios?a efekty.
Tak, nie ma problemu z jednostajno?ci?, jak kiedy? same KI64 i Me109 i I?2
Pozdrawiam
Tomek ?migielski

Odpowiedz do tematu