Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór radia
Autor Wiadomość
meteor
ACE

Wysłany: 2017-10-11, 22:15   

Kup Turnigy 9X, do tego moduł DJT albo XJT FrSky i będzie ksiądz zadowolony. Jedyny problem jaki miałem to to że serwa nie działały bo odwrotnie wpiąłem wszystkie przewody w odbiornik :lol: Długo mi zajęło na zawodach szukanie przyczyny :oops: Do esy używam odbiorników po 10$ i oprócz tego problemu nigdy żadnych innych. Są też lepsze odbiorniki (X6R, mają nawet zasięg na 6km :lol: )

Damian
Umiem już latać
Czarna Husaria

Wysłany: 2017-10-12, 07:25   

Turnigy 9X już mam od dawna, nic się z nim nie działo. Ok, zakupiłem DJT i trzy odbiorniki. Zobaczymy....
Dzięki za pomoc.

jantar87
ACE
Robert

Wysłany: 2017-10-12, 11:46   

Taranisa x9d plus było brać, jak lubisz "kciukowy nadajnik" i drugi moduł wpinasz od spodu np. ORANGE (DSMX /DMS2) odbiorniki tanie jak szczaw. Jak chcesz odbiorniki super extra to kupujesz "te drogie" do FrSky albo Droższe Spektrum. Jeden bądź drugi moduł włączasz jednym kliknięciem.
A ostatnio były w promocji nadajniki X9E w przeliczeniu 1060zł wychodził, bez przesyłki oczywiście. Ale nawet z tym i ewentualnym Vatem sę opłaci bardziej niż w PL.
FrSky to nie jest sprzęt typu No NAME. Wybór jest szeroki
https://www.frsky-rc.com/...y/transmitters/

A tutaj ciekawostka, jeden nadajnik do wielu odbiorników i wygląda jak Futaba :D :)
https://www.youtube.com/watch?v=limh6QwdK_I

Kamikadze Wrocław -- ACES
Aircombat Zawiercie -- ESA

Grzechu
ACE
taśmy już ciągam

Wysłany: 2017-10-12, 12:38   

Hymm! A ja się zacząłem zastanawiać na nowym radiem. W Turnigy napotkałem na problem i nie mogę go jakoś rozwiązać. Jak ograniczyć max moc silnika z poziomu radia? Do 50% nie ma sprawy, a poniżej? Czy w takim Taranisie nie będzie takich niespodzianek?
Może ktoś potrafi i mnie oświeci.
Nie jest to powód do zmiany radia ale zaczyna szwankować mechanicznie i drażni mnie to.

ps. ja latam na orange taniutkich. Są zawodne ale sporadycznie, a cena odbiorników naprawdę dobra i tego zmieniać nie chcę. Przynajmniej do ESy

JacekK
ACE

Wysłany: 2017-10-13, 10:20   

Nie wiem skąd Ecikowe złe opinie o Taranisach.

Najlepszy stosunek kasy do masy :)

Mam DX9 ale też na mikołaja się przesiadam na Taranisa.

To jest system ,który może stroną graficzną nie do końca zachęca ale możliwości ma naprawdę nieograniczone.

A link raczej lepszy od tych obecnie mocno przecenianych nadajników Futaby...

Ecik
ACE

Wysłany: 2017-10-15, 12:46   

Można przetaczać różne argumenty o systemach transmisji i kodowania, ale najlepszym sposobem do ich sprawdzenia jest praktyka widziana na lotnisku. Od 14 lat używam futaby, a od 10 2,4 w systemie fast. Jak do tej pory nie miałem ani jednego zakłócenia, a raczej zagłuszenia transmisji. Co innego u innych producentów systemów nadawczo odbiorczych. Co chwila słyszę o zagłuszeniu, braku komunikacji, czy rozłączaniu się odbiornika do nadajnika, chyba że koledzy tłumaczą swoje błędy pilotażowe, co i ja popełniam. Ja takich problemów nie mam, dlatego polecam sprawdzony sprzęt, a nie tani i zawodny. Może kiedyś dojdą do poziomu futaby. :mrgreen:

jantar87
ACE
Robert

Wysłany: 2017-10-15, 16:07   

Grzechu dzisiaj próbowałem obniżyć max moc silnika. Tak najprostszym sposobem i "na ucho" udało mi się zejść do poziomu 30% ale trzeba by to zmierzyć choćby obrotomierzem, którego nie mam.. Na forum kolega JPD potrafi wszystko wycisnąć z tego nadajnika.

Kamikadze Wrocław -- ACES
Aircombat Zawiercie -- ESA

Grzechu
ACE
taśmy już ciągam

Wysłany: 2017-10-15, 17:55   

Ha! "na ucho" to jest bardzo subiektywne. Wyświetl krzywą gazu i spróbuj min ustawić -100 czyli silnik stoi max -80. czyli silnik pracuje na 20% mocy. Tu właśnie jest moja zagadka.

Odpowiedz do tematu