Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Ze wzgl?du na atak botów automatyczna rejestracja na forum zostaje wy??czona. W celu utworzenia nowego konta prosz? o kontakt. pjak2 000 na o2 . pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacek
2019-11-06, 17:10
Caudron CR.714
Autor Wiadomość
jacek
ACE

Wysłany: 2019-11-05, 22:15   Caudron CR.714

W tym sezonie par? osób zauwa?y?o, ?e jeden z moich Mustangów troch? si? zmieni?. Zebra? troch? nowych kolorów i zrobi? si? wi?kszy.
Od razu mówi?, ?e wcale go nie karmi?em ponad norm? ;) .

Próbuj?c wyj?? poza schemat postanowi?em zbudowa? co? nowego - model wylosowa?em na zawodach w Bierutowie (dzi?ki sponsorowi: www.NaPolskimNiebie.pl) i od razu wpad? mi w oko - g?ównie ze wzgl?du na p?at podzielony na 3 kawa?ki.

Tak oto powsta? Caudron CR.714 w trójkolorowym malowaniu.

Masa modelu wysz?a du?o wi?ksza ni? w przypadku Mustangów, model bez akumulatora wa?y oko?o 250g. Jest to uzasadnione bior?c pod uwag? wi?ksze wymiary (d?u?szy kad?ub i wi?ksza ci?ciwa skrzyd?a).

Ze wzgl?du na wi?ksze wymiary oraz mas? modelu, konieczne by?o zastosowanie mocniejszego nap?du, w efekcie wyszed? mi lataj?cy czo?g, wa??cy oko?o 370 gram :) .

Model jest bardzo stabilny w powietrzu, lata prosto i przy odrobinie ch?ci da si? zrobi? ciasny zakr?t. jedyne co bym zmieni? w tym modelu, to nieznacznie zwi?kszy? wznios skrzyde?.

Caudronem wzi??em udzia? w kilku walka na zawodach w 2019 roku, w Skierniewicach i w Krakowie. Model zaliczy? kilka ci?c i ?adnej kolizji. Mimo dobrych wyników model nie przykona? mnie do siebie - wol? mniejsze i l?ejsze samoloty do walk ESA w kategorii WW2...

www.ModeleRC.info

Odpowiedz do tematu