Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ogłoszenie 
Ze wzgl?du na atak botów automatyczna rejestracja na forum zostaje wy??czona. W celu utworzenia nowego konta prosz? o kontakt. pjak2 000 na o2 . pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Fokker Eindecker E III - elektryczny patyczak
Autor Wiadomość
aquarius
ACE

Wysłany: 2019-10-18, 23:03   

Plany oczywi?cie trafi? do pobieralni, o ile model w ogóle poleci... Na razie ci?gle co? przy nich zmieniam. A wracaj?c do budowy na warsztat trafi?o podwozie (dosy? dziwne w tym samolocie...) polutowane na szablonie:

No i nieub?aganie przyszed? czas na malowanie. Troch? nudne s? te fokkery w kolorze cellonowanego p?ótna, wi?c mój b?dzie wg schematu malowania samolotu Ernsta Udeta. Naszuka?em si? po internetach, jaki to mo?e by? kolor. Wysz?o mi, ?e to co? w rodzaju "mouse gray" czyli taki szaro oliwkowy do tego niebieskie dodatki. ?em si? troch? namaskowa? tego i owego, ale stylówa musi by? :wink: :

Na tym etapie waga 580 g i nie ukrywam, jestem z niej bardziej ni? zadowolony, bo b?dzie mo?na przywali? troch? ci??kich i niepotrzebnych dodatków.W ko?cu w regulaminie stoi jak byk: "model ma by? pó?makiet?" :wink: Na pocz?tek kozio? przeciwkapota?owy i olinowanie - wiadomo, dobre i 20 punktów na statyce :razz: Kozio? z p?askownika alu, wklejony na ?ywic? do kad?uba. Olinowanie z czego?, co znalaz?em na alledrogo-elastyczna ?y?ka - u?ywa si? jej chyba do bi?uterii. Wygl?da spoko, jest mocna i mo?na j? lekko naci?gn??. Te linki to ozdoba - maj? by? ?atwo zak?adalne i maj? mi nie poniszczy? skrzyde? w razie jakby co. Do skrzyde? s? zaczepiane o ma?e wkr?ty wkr?cone we wklejone w skrzyd?a klocki:

Fokker doczeka? si? równie? ?mia?ka, który zasi?dzie za sterami. ?mia?ek ulepiony z lekkiej, wysychaj?cej masy plastycznej dla dzieciaków. W?sy obowi?zkowe :smile: :

aquarius
ACE

Wysłany: 2019-11-09, 22:31   

Uda?o mi si? troch? podgoni? z robot?. Pilot dosta? malowanie:

...a silnik mocowanie:

Zainstalowa?em serwa, d?wignie i pozosta?e drobiazgi. Uda?o si? wst?pnie wywa?y? model bez dok?adania o?owiu, co wi?cej serwo wysoko?ci posz?o na ogon. Mocowanie pakietu rozwi?za?em w ten sposób:

Doszed? ckm na masce, piankowy oczywi?cie ze starych zasobów. Co prawda spandau a nie vickers, ale karabin to karabin :razz:

Skajka niep?kajka na obicie kabiny i aerografem zrobione polerowanie alemynium:

I w zasadzie model gotowy. Waga wysz?a 1160g czyli nie ma sza?u nie ma wstydu-liczy?em, ?e uda si? zmie?ci? w 1100 gramach ale troch? mnie ponios?o przy malowaniu i ozdobnikach.Pi?amowi inspektorzy tradycyjnie dokonali odbioru technicznego:

I kolejny model do oblatania. Pewnie ju? na wiosn?. A tymczasem ?agodnie przechodz? do kolejnego projektu :wink:

Ecik
ACE

Wysłany: 2019-11-11, 11:47   

My tu obchodzimy Dzie? Niepodleg?o?ci, a tu znowu genetycznie wrogie krzy?e kolega prezentuje i to z centralnej Polski, wstyd! :mad:

Grzechu
ACE
ta?my ju? ci?gam

Wysłany: 2019-11-14, 21:55   

Czy ja dobrze widz?? Wpakowales mu znow redoxa 3s? Szkoda tak pieknego modelu. B?dzie latal na rzesach. Jest l?ejszy od Nieporta, ale ile b?dziesz mial mocy aby go uratowa? w razie W?
KAMIKADZE WROC?AW

aquarius
ACE

Wysłany: 2019-11-15, 12:46   

Aaa taki mia?em - taki da?em. :smile: W nast?pnym modelu pomy?l? d?u?ej nad nap?dem.

Odpowiedz do tematu