Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Fokker Eindecker E III - elektryczny patyczak
Autor Wiadomość
aquarius
ACE

Wysłany: 2019-10-18, 23:03   

Plany oczywiście trafią do pobieralni, o ile model w ogóle poleci... Na razie ciągle coś przy nich zmieniam. A wracając do budowy na warsztat trafiło podwozie (dosyć dziwne w tym samolocie...) polutowane na szablonie:

No i nieubłaganie przyszedł czas na malowanie. Trochę nudne są te fokkery w kolorze cellonowanego płótna, więc mój będzie wg schematu malowania samolotu Ernsta Udeta. Naszukałem się po internetach, jaki to może być kolor. Wyszło mi, że to coś w rodzaju "mouse gray" czyli taki szaro oliwkowy do tego niebieskie dodatki. Żem się trochę namaskował tego i owego, ale stylówa musi być :wink: :

Na tym etapie waga 580 g i nie ukrywam, jestem z niej bardziej niż zadowolony, bo będzie można przywalić trochę ciężkich i niepotrzebnych dodatków.W końcu w regulaminie stoi jak byk: "model ma być półmakietą" :wink: Na początek kozioł przeciwkapotażowy i olinowanie - wiadomo, dobre i 20 punktów na statyce :razz: Kozioł z płaskownika alu, wklejony na żywicę do kadłuba. Olinowanie z czegoś, co znalazłem na alledrogo-elastyczna żyłka - używa się jej chyba do biżuterii. Wygląda spoko, jest mocna i można ją lekko naciągnąć. Te linki to ozdoba - mają być łatwo zakładalne i mają mi nie poniszczyć skrzydeł w razie jakby co. Do skrzydeł są zaczepiane o małe wkręty wkręcone we wklejone w skrzydła klocki:

Fokker doczekał się również śmiałka, który zasiądzie za sterami. Śmiałek ulepiony z lekkiej, wysychającej masy plastycznej dla dzieciaków. Wąsy obowiązkowe :smile: :

aquarius
ACE

Wysłany: 2019-11-09, 22:31   

Udało mi się trochę podgonić z robotą. Pilot dostał malowanie:

...a silnik mocowanie:

Zainstalowałem serwa, dźwignie i pozostałe drobiazgi. Udało się wstępnie wyważyć model bez dokładania ołowiu, co więcej serwo wysokości poszło na ogon. Mocowanie pakietu rozwiązałem w ten sposób:

Doszedł ckm na masce, piankowy oczywiście ze starych zasobów. Co prawda spandau a nie vickers, ale karabin to karabin :razz:

Skajka niepękajka na obicie kabiny i aerografem zrobione polerowanie alemynium:

I w zasadzie model gotowy. Waga wyszła 1160g czyli nie ma szału nie ma wstydu-liczyłem, że uda się zmieścić w 1100 gramach ale trochę mnie poniosło przy malowaniu i ozdobnikach.Piżamowi inspektorzy tradycyjnie dokonali odbioru technicznego:

I kolejny model do oblatania. Pewnie już na wiosnę. A tymczasem łagodnie przechodzę do kolejnego projektu :wink:

Ecik
ACE

Wysłany: 2019-11-11, 11:47   

My tu obchodzimy Dzień Niepodległości, a tu znowu genetycznie wrogie krzyże kolega prezentuje i to z centralnej Polski, wstyd! :mad:

Grzechu
ACE
taśmy już ciągam

Wysłany: 2019-11-14, 21:55   

Czy ja dobrze widzę? Wpakowales mu znow redoxa 3s? Szkoda tak pieknego modelu. Będzie latal na rzesach. Jest lżejszy od Nieporta, ale ile będziesz mial mocy aby go uratować w razie W?
KAMIKADZE WROCŁAW

aquarius
ACE

Wysłany: 2019-11-15, 12:46   

Aaa taki miałem - taki dałem. :smile: W następnym modelu pomyślę dłużej nad napędem.

Odpowiedz do tematu