Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Ze wzgl?du na atak botów automatyczna rejestracja na forum zostaje wy??czona. W celu utworzenia nowego konta prosz? o kontakt. pjak2 000 na o2 . pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki silnik do modelu WWI?
Autor Wiadomość
PiotrekB
Co ja robie tu?!?!?

Wysłany: 2019-11-01, 13:47   Jaki silnik do modelu WWI?

Cze??,

chc? zbudowa? model WWI i zastanawiam si? jaki silnik z obecnie dost?pnych wybra?.
Chodzi oczywi?cie o to, aby mia? wystarczaj?cy ci?g (1000g?) i nie za du?? mas? i pobór mocy. I ?eby mocowanie by?o wygodne.
Wydaje mi si?, ?e taki by?by dobry, jak uwa?acie?
https://www.banggood.com/...-p-1114329.html

Ewentualnie ten, tylko ?e jest do mocowania "za wr?g?" https://www.rc4max.com/si...2665,30513.html

jacek
ACE

Wysłany: 2019-11-05, 22:03   

Cze??,

Cieszymy si? z pojawienia si? na forum nowego zawodnika i ju? ?pieszymy z podpowiedziami ;)

Pami?tam jak szuka?em „swojego” silnika do WW1, g?ównym kryterium by?o: ma?e kv (ok. 800-900obr/Volt), aby zamontowa? ?mig?o du?ej ?rednicy (tak, aby model ci?gn?? przy ma?ej pr?dko?ci) i ma?a wysoko?? silnika (regulamin definiuje, ?e d?ugo?? modelu liczy si? jako odleg?o?? mi?dzy ?mig?em a "ogonem") - im ni?szy silnik, tym masa bardziej skupiona z przodu i ?atwiejsze wywa?enie modelu.
Wybór ca?kiem przypadkiem pad? na silnik Multistar 4220-880kv i ?mig?a 11x3.8 (11x4.7)
Teraz szuka?bym podobnego silnika, o masie oko?o 50-75g. Moc rz?du 200W powinna wystarczy?. I tak pojemno?? pakietu i czas lotu ograniczaj? ?rednie zu?ycie pr?du do oko?o 12A (przy pakietach 3S).

www.ModeleRC.info

PiotrekB
Co ja robie tu?!?!?

Wysłany: 2019-11-17, 08:59   

To ten racestar spe?nia wszystkie wymagania mo?e poza wysoko?ci?. Bior? go zatem :)

Odpowiedz do tematu