Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
www II Messerchmitt BF-110
Autor Wiadomość
klopot
ACE
klopot

Wysłany: 2014-08-02, 10:05   www II Messerchmitt BF-110

Witam,
Zgłosiłem do Marka chęć w zabawie budowy modelu jako senior-emeryt budowy modelu.
Sam model to zabawa na kilka dni, postaram się metodą foto jak wykonuje typowe i inne podzespoły tej hobbystycznej zabawki.
Taki początek.Plany dla jasności umysłu, Według co tu zobaczyłem mamy płaty lekko podcięte w dwóch miejscach ale budowniczy tak zaplanował Oooo pokleiłem

Pozdrawiam wieczorem pozostały opis.

klopot
ACE
klopot

Wysłany: 2014-08-02, 14:46   

Witam,
buduje dalej- skrzydło usztywnienie to węgle trzeba je oszlifować papierem ja stosuje gradacje 320 ścierny ale jaki mamy poręką istotną sprawą jest odtłuszczenie mało tego pozbawimy pyłu powstałego przy przecieraniu.Klej lepiej penetruje łącząc belkową strukturę EPP z węglem. Metrowy przymiar w tym przypadku przezroczysty ułatwia na trasowaniu miejsca pod dźwigar na zewnętrznej nośnej powierzchni :wink: tak jak zastosowałem go 1cmm w małym + od krawędzi patrząc na zbieżność skrzydła mam na myśli końcówki.Linijka biega po całym płacie pomocne są tu szpilki .Ostrze ja używam skalpera nr11 ale dobry nożyk introligatorski jest OK!,opuszka palca ustawiam głębokość cięcia. Po wprowadzeniu w skrzydło dźwigara węglowego zaklejam rzadkim CA z igłą lekarską NR12 zakupiłem w aptece.Suchy montaż jak u krawcowej przestebnowałem szpilkami pozostałe podzespoły za co tu się zabrać? :roll: opiszę jak pośle nie tylko moje myśli :grin:

klopot
ACE
klopot

Wysłany: 2014-08-02, 15:50   

przepraszam bebe pisał małymi odcinkami serwer nie czyta co pisze :neutral: jest za ciepło tu jest 33 stopnie na balkonie...
zaczynam od statecznika wysokości wklejamy płaski węgiel w 1/3 od krawędzi natarcia
C.n

klopot
ACE
klopot

Wysłany: 2014-08-02, 15:56   

C.d
najlepiej zamiast papieru ciernego użyć siatki do obróbki EPP załagadza lekko instrukcje bezbelkową 150 jest OK!
c,d,n

klopot
ACE
klopot

Wysłany: 2014-08-02, 16:06   

C,d,
porowate usuwamy i jest w sklepie z artykułami spawalniczymi nabyłem elektrodę aluminiową 2mm jest ona na małym odcinku twarda i lekka C.d

klopot
ACE
klopot

Wysłany: 2014-08-02, 16:20   

C,d,
porowate usuwamy i jest w sklepie z artykułami spawalniczymi nabyłem elektrodę aluminiową 2mm jest ona na małym odcinku twarda i lekka C.d

klopot
ACE
klopot

Wysłany: 2014-08-02, 16:21   

ale serwer potrafi dublować

klopot
ACE
klopot

Wysłany: 2014-08-02, 16:27   

C,d
gondole silników zmieniam C,d

klopot
ACE
klopot

Wysłany: 2014-08-02, 16:42   

C,d
opisze fotki :oops:
obcinam na głębokość moich silników czoło gondoli silnika,doprowadzam z sklejki 5-cio warstwowej owale przypominające oryginalne osłony.Centruje pod krzyżak silnika zaznaczam wyprowadzenie kabli zasilających,pozostałe otwory to wentylacja silnika.W pudełku od Marka Rokowskiego(inne skróty nazwiska jak i niema będę używał "M R") Poprosiłem "M R" aby wysyłając paczkę wcisną walające się u niego kawałki EPP-e, z kawałków zabudowałem maski silników.Wyznaczyłem cętko apisem obrysy.

klopot
ACE
klopot

Wysłany: 2014-08-02, 16:50   

C,d
obróbka gondoli silników :mrgreen: muszę pousuwać fotki z fotosika aby kontynuować dalsza zabawę cierpliwość...

Odpowiedz do tematu