Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
EuroCUP ESA + 17.08.2014 Brno
Autor Wiadomość
skidan
ACE

Wysłany: 2014-08-06, 18:47   EuroCUP ESA + 17.08.2014 Brno

Witam.

Zapraszam wszystkich na kolejne zawody z serii EuroCup ESA. Tym razem zawody odbędą się w miejscowości Brno. Mam nadzieję, że tym razem nie będę sam jak w Libercu :???:
Zapisy jak zwykle na czeskim forum link do zapisów

Eskadra Kamikadze Wrocław
stopień: podpułkownik
odznaczenia: Srebrna i Bązowa Gwiazda, FW, AC, BAS2011, BAS2012, BAS2013, BAS2014, BAS2016, BAS2017, AW, ACV, AI, BAC2017, ANC

skidan
ACE

Wysłany: 2014-08-11, 13:30   

Hej ludziska, pobudka.
Szukam pilnie chętnych na wyjazd na zawody. Na chwilę obecną jadę tylko Ja i Sergiusz.
Optymista powiedziałby, że to o 100% więcej niż ostatnio. Ale biorąc pod uwagę ilość osób, które mogłyby pojechać to już mniej niż 10%, a to jest smutna liczba. :???:

Link do lotniska

odznaczenia: Srebrna i Bązowa Gwiazda, FW, AC, BAS2011, BAS2012, BAS2013, BAS2014, BAS2016, BAS2017, AW, ACV, AI, BAC2017, ANC

skidan
ACE

Wysłany: 2014-08-24, 11:00   

Siemka,

gdybym wiał więcej czasu to relacja byłby od razu, a tak jest jak jest. :wink:

Link do zdjęć od kolegów z Czech zdjęcia

Co tu pisać ciekawego? Łoś jak zwykle dostał lanie. Obiecałem sobie, że nie będę nim latał, ale po obejrzeniu 2 pierwszych walk stwierdziłem, że chłopaki latają wolno i bez kolizji i należy wykorzystać Łosia. Łoś to najlepszy model jakim latałem i marzy mi się taki w dorosłym combacie, ale to inna bajka :wink:
No i Łoś wystartował. Szybko zrobił pierwsze cięcie. Szczęście nie trwało zbyt długo bo stało się to co w Czechach jest normą, czyli zabicie Łosia. Strzał był bolesny: odpadł dziób, silnik, no i najgorsze śmigło razem z śrubką trzymającą gumkę. W tym silniku nie można założyć prop saver'a bo jest on wykonany na silniku. Gwint został zerwany i wkręcenie nowej było niemożliwe.
Do następnych 3 walk wykorzystałem KI-61i miałem tylko jedno drobne otarcie i 3 pełne czasy lotu.
Cięć było masakrycznie dużo. Wygrał standardowo Pavel Dvorak. Miał 24 cięcia na 5 rund. Jego zwycięstwo jest niepodważalne. Pozostałych nie będę komentował. Szkoda nerwów. "Ich małpy, ich cyrk".

Jedna walka utkwiła mi w pamięci. Została tylko jedna długa tasiemka (Sergiusz mówił, że to był Karel Vasica). Koleś latał 20-30cm nad ziemią i tylko do nawrotów podlatywał wyżej na max 5m. Jako jedyny podjąłem walkę. Reszta mieliła powietrze i jedynie na zakrętach czasami coś tam próbowali. Ganiałem go tak ok 3 minuty. Oczywiście dorwałem go na niskim przelocie, ale tasiemki nie udało się zerwać i mało nie zaliczyłem przez to gleby.

Lotnisko :shock:
szczęka opadła mi do ziemi. To już kolejne, na którym byłem w Czechach. Asfaltowy pas, w około pięknie wykoszona trawka. Całość odgrodzona wysoką siatką. Wzdłuż całej siatki ławki dla zawodników z dostępem do prądu. Ci co byli w Znojmo pamiętają świetne warunki. Byliśmy pod wielkim wrażeniem i zazdrościliśmy im tego. Ivancice są podobne, ale o 2 gwiazdki wyżej :shock: Kto wie, może i u nas, kiedyś? (za 100 lat)

Szkoda, że znowu była tak mała delegacja z Polski. :???:

Odpowiedz do tematu