Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ogłoszenie 
Ze wzgl?du na atak botów automatyczna rejestracja na forum zostaje wy??czona. W celu utworzenia nowego konta prosz? o kontakt. pjak2 000 na o2 . pl

Poprzedni temat «» Następny temat
sztukas ESA - szybki projekt na VII Bitw? o Wawel
Autor Wiadomość
mirolek
ACE
latam bo lubi?

Wysłany: 2016-09-07, 12:12   sztukas ESA - szybki projekt na VII Bitw? o Wawel

Budowa tego modelu od dawna chodzi?a mi po g?owie i gdy zamawia?em u Marka Rokowskiego elementy na budow? modelu spalinowego, zamówi?em te? kszta?tki do modelu JU-87 w wersji ESA.
Spalinowy sztukas lata ju? rok a esiak le?a? w pude?ku i czeka? na odpowiedni? motywacj?. Zbli?a si? kolejna Bitwa o Wawel zatem zabra?em si? do budowy modelu :mrgreen:

W dwa wieczory z takiego zestawu elementów

powsta? taki model

który dzi? szcz??liwie oblata?em :grin: i ku mojemu zdumieniu model lata do?? szybko. Nie przeci?ga, nie zrywa w skr?tach i bardzo dobrze startuje i l?duje na ko?ach.
Prezentuje si? tak:

a jak lata mo?na zobaczy? na krótkim filmie na you tube: https://www.youtube.com/watch?v=G3sOEsBiPis

ms

Ecik
ACE

Wysłany: 2016-09-08, 10:39   

No ?adnie, Kraków promuje faszystowskie narz?dzie zbrodni na ludno?ci cywilnej.

mirolek
ACE
latam bo lubi?

Wysłany: 2016-09-08, 11:15   

zbudowa?em ju? wcze?niej FW-190, dwie wersje Me+109, dwie wersje Me+110 i Me+262 czyli podstawowy zestaw ?mierciono?nych maszyn niemieckich z okresu wwII. Sztukas dope?nia rodzin? a w wersji D któr? zaprezentowa?em, mia? podobne zastosowania jak I?-2 którego równie? wykona?em wcze?niej w dwóch wersjach.
Moim zdaniem wojskowe samoloty nie s? przeznaczone do rozpylania ?rodków ochrony ro?lin albo malowania dymem t?czy na paradach. To narz?dzia zniszczenia a nasza zabawa w aircombat nie promuje i nie dyskwalifikuje ?adnej konstrukcji.

..... aby si? nie narazi? na uszczypliwy komentarz musz? chyba nast?pnym razem zbudowa? Storch-a :razz:

tytu?em uzupe?nienia, kilka informacji o wyposa?eniu:
regulator w wydr??onym miejscu w kad?ubie a dok?adnie w ch?odnicy

serwa TP Sg-90 pionowo w skrzyd?ach z orczykiem od spodu p?ata

analogiczne serwo w kad?ubie i dwa popychacze na SW

a podwozie osadzone w kawa?ku sklejki wklejonej pomi?dzy dwa elementy skrzyd?a z zachowaniem mi?kkiej kraw?dzi natarcia

waga modelu z pakietem 1300 Dualsky 3s oraz czerwonym silnikiem Emax-a to 392g
ms

Ecik
ACE

Wysłany: 2016-09-09, 09:07   

Chodzi?o mi o to ?e ta strona barykady zabija?a nas Polaków, a mo?na budowa? wiele innych morderczych maszyn. Równie? podoba mi si? 109 ,ale tylko w barwach Polskiego dywizjonu. To nie by?a z?o?liwo?? czy uszczypliwo?? tylko fakty.
A poza tym to model fajny chod? nie pomalowany w szachowniczki. :mrgreen:

JacekK
ACE

Wysłany: 2016-09-10, 08:47   

Piotrek nie podpalaj, bo znowu si? zacznie... Ku zapewne Twojej uciesze ;)

Mordowa?y nie samoloty tylko ludzie za sterami, to co mo?e teraz nie powinno si? budowa? modeli ci??arówek typu ch?odnia po wydarzeniach we Francji?

Grzechu
ACE
ta?my ju? ci?gam

Wysłany: 2016-09-11, 20:30   

Piotrze popieram! I tu zg?osz? moj? propozycj? aby odej?? troch? od historii i malowa? swoje maszyny w swoje barwy! Walczymy mi?dzy sob?, a nie robimy inscenizacji walk z okresu, to malujmy barwy swoich eskadr! Z szachownic? w tle :smile: . I nie b?d? musia? ?l?cze? nad lozenge :mrgreen:
To tylko taka dygresja, wracam do mojej lozengi, krzy?y i ukrytych sf....k :???:
p.s.
Model fajowy, jakby da?o si? nim startowa? z trawy? A czy dodatkowe punkty za start z ziemi b?d?? Ma du?y wznios skrzyde? czy mi si? tylko wydaje? Jak tak to fajny do nauki.
KAMIKADZE WROC?AW

Ecik
ACE

Wysłany: 2016-09-12, 08:09   

Widz? ?e Koledzy mnie przejrzeli :mrgreen: . Wiec jak mam zapalniczk? spróbuj? dalej podpala?. Mam propozycj?, mo?e zbudujmy obóz O?wi?cim, przecie? to ludzie zabijali, a nie budynki.

mirolek
ACE
latam bo lubi?

Wysłany: 2016-09-12, 09:31   

Malowanie we w?asne barwy to mo?e dobry pomys? tylko po co wtedy samoloty z okresu wwII, mo?na ka?dy samolocik przystosowa? do walk aircombat.

Chcia?bym jednak zwróci? uwag?, ?e regulamin mówi:

1. R/C Air Combat

1.1 R/C Air Combat
To dyscyplina modelarstwa lotniczego RC (Radio Control) maj?ca na celu odtworzenie walk powietrznych z okresu I i II wojny ?wiatowej w formie pasjonuj?cych i bezpiecznych zawodów pó?makiet modeli lataj?cych w interesuj?cej dla widzów i dla zawodników formie rywalizacji sportowej

Regulamin nie mówi, ?e jedne maszyny by?y lepsze a inne gorsze ale na pewno ka?dy model ma by? pó?makiet? z okresu i trzeba nawi?za? i historycznego malowania. Kilka lat temu Adam zbudowa? B-17 i nikt nie protestowa?, ?e to ?mierciono?na maszyna u?ywana stadami do dywanowych bombardowa?. Zatem nie próbujcie tu udowodni?, ?e Ju-87 to model gorszy od innych bo s?u?y? do precyzyjnych bombardowa? nurkowych. Ka?dy samolot wojskowy s?u?y do zabijania i nie ma wcale lepszych ani gorszych. Sztukas w wersji G by? bardziej samolotem szturmowym i samolotem wsparcia pola walki ni? samolotem u?ywanym do bombardowania miast.

Ko?cz?c temat, sztukas sko?czony i wygl?da moim zdaniem "rasowo"

.... a swastyki nigdy na swoich modelach nie malowa?em i jestem bardzo przeciwny umieszczaniu tego symbolu.
ms

Grzechu
ACE
ta?my ju? ci?gam

Wysłany: 2016-09-12, 12:07   

Wyszed? naprawd? ?wietnie! Ciekaw jestem jak si? zachowuje w locie powolnym przy ziemi? W Krakowie poprosz? Ci? o taki pokaz :wink: A czy to w nim by?y te s?awne gwizdki budz?ce przera?enie? Mo?e by? je zainstalowa??
A propos malowania
Masz racj? jak odejdziemy od zasad to zaczniemy lata? modelami Red Bull air race i zrobi si? nudno. Puki co mam jeszcze na oku par? nielotów WWI wartych ulotnienia.
A propos zabijania
Jak zabija? to tylko ?miechem! Proponuj? ulotni? Lataj?cy Cyrk Monty Pythona. O?wi?cim dla mnie zbyt traumatyczny.

Lataj?cy_Cyrk_Monty_Pythona_Teatr_Dramatyczny_w_Bialymstoku_2.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 184,93 KB

KAMIKADZE WROC?AW

songo78
Co ja robie tu?!?!?
ACE

Wysłany: 2016-09-12, 12:14   

Mirku, a ja poprosz? zdj?cie ze starszym bratem obok - chyba ma to samo malowanie :wink:

Pozdrawiam,
Krzysiek

Odpowiedz do tematu