Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
sztukas ESA - szybki projekt na VII Bitwę o Wawel
Autor Wiadomość
mirolek
ACE
latam bo lubię

Wysłany: 2016-09-07, 12:12   sztukas ESA - szybki projekt na VII Bitwę o Wawel

Budowa tego modelu od dawna chodziła mi po głowie i gdy zamawiałem u Marka Rokowskiego elementy na budowę modelu spalinowego, zamówiłem też kształtki do modelu JU-87 w wersji ESA.
Spalinowy sztukas lata już rok a esiak leżał w pudełku i czekał na odpowiednią motywację. Zbliża się kolejna Bitwa o Wawel zatem zabrałem się do budowy modelu :mrgreen:

W dwa wieczory z takiego zestawu elementów

powstał taki model

który dziś szczęśliwie oblatałem :grin: i ku mojemu zdumieniu model lata dość szybko. Nie przeciąga, nie zrywa w skrętach i bardzo dobrze startuje i ląduje na kołach.
Prezentuje się tak:

a jak lata można zobaczyć na krótkim filmie na you tube: https://www.youtube.com/watch?v=G3sOEsBiPis

ms

Ecik
ACE

Wysłany: 2016-09-08, 10:39   

No ładnie, Kraków promuje faszystowskie narzędzie zbrodni na ludności cywilnej.

mirolek
ACE
latam bo lubię

Wysłany: 2016-09-08, 11:15   

zbudowałem już wcześniej FW-190, dwie wersje Me+109, dwie wersje Me+110 i Me+262 czyli podstawowy zestaw śmiercionośnych maszyn niemieckich z okresu wwII. Sztukas dopełnia rodzinę a w wersji D którą zaprezentowałem, miał podobne zastosowania jak IŁ-2 którego również wykonałem wcześniej w dwóch wersjach.
Moim zdaniem wojskowe samoloty nie są przeznaczone do rozpylania środków ochrony roślin albo malowania dymem tęczy na paradach. To narzędzia zniszczenia a nasza zabawa w aircombat nie promuje i nie dyskwalifikuje żadnej konstrukcji.

..... aby się nie narazić na uszczypliwy komentarz muszę chyba następnym razem zbudować Storch-a :razz:

tytułem uzupełnienia, kilka informacji o wyposażeniu:
regulator w wydrążonym miejscu w kadłubie a dokładnie w chłodnicy

serwa TP Sg-90 pionowo w skrzydłach z orczykiem od spodu płata

analogiczne serwo w kadłubie i dwa popychacze na SW

a podwozie osadzone w kawałku sklejki wklejonej pomiędzy dwa elementy skrzydła z zachowaniem miękkiej krawędzi natarcia

waga modelu z pakietem 1300 Dualsky 3s oraz czerwonym silnikiem Emax-a to 392g
ms

Ecik
ACE

Wysłany: 2016-09-09, 09:07   

Chodziło mi o to że ta strona barykady zabijała nas Polaków, a można budować wiele innych morderczych maszyn. Również podoba mi się 109 ,ale tylko w barwach Polskiego dywizjonu. To nie była złośliwość czy uszczypliwość tylko fakty.
A poza tym to model fajny chodź nie pomalowany w szachowniczki. :mrgreen:

JacekK
ACE

Wysłany: 2016-09-10, 08:47   

Piotrek nie podpalaj, bo znowu się zacznie... Ku zapewne Twojej uciesze ;)

Mordowały nie samoloty tylko ludzie za sterami, to co może teraz nie powinno się budować modeli ciężarówek typu chłodnia po wydarzeniach we Francji?

Grzechu
ACE
taśmy już ciągam

Wysłany: 2016-09-11, 20:30   

Piotrze popieram! I tu zgłoszę moją propozycję aby odejść trochę od historii i malować swoje maszyny w swoje barwy! Walczymy między sobą, a nie robimy inscenizacji walk z okresu, to malujmy barwy swoich eskadr! Z szachownicą w tle :smile: . I nie będę musiał ślęczeć nad lozenge :mrgreen:
To tylko taka dygresja, wracam do mojej lozengi, krzyży i ukrytych sf....k :???:
p.s.
Model fajowy, jakby dało się nim startować z trawy? A czy dodatkowe punkty za start z ziemi będą? Ma duży wznios skrzydeł czy mi się tylko wydaje? Jak tak to fajny do nauki.
KAMIKADZE WROCŁAW

Ecik
ACE

Wysłany: 2016-09-12, 08:09   

Widzę że Koledzy mnie przejrzeli :mrgreen: . Wiec jak mam zapalniczkę spróbuję dalej podpalać. Mam propozycję, może zbudujmy obóz Oświęcim, przecież to ludzie zabijali, a nie budynki.

mirolek
ACE
latam bo lubię

Wysłany: 2016-09-12, 09:31   

Malowanie we własne barwy to może dobry pomysł tylko po co wtedy samoloty z okresu wwII, można każdy samolocik przystosować do walk aircombat.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że regulamin mówi:

1. R/C Air Combat

1.1 R/C Air Combat
To dyscyplina modelarstwa lotniczego RC (Radio Control) mająca na celu odtworzenie walk powietrznych z okresu I i II wojny światowej w formie pasjonujących i bezpiecznych zawodów półmakiet modeli latających w interesującej dla widzów i dla zawodników formie rywalizacji sportowej

Regulamin nie mówi, że jedne maszyny były lepsze a inne gorsze ale na pewno każdy model ma być półmakietą z okresu i trzeba nawiązać i historycznego malowania. Kilka lat temu Adam zbudował B-17 i nikt nie protestował, że to śmiercionośna maszyna używana stadami do dywanowych bombardowań. Zatem nie próbujcie tu udowodnić, że Ju-87 to model gorszy od innych bo służył do precyzyjnych bombardowań nurkowych. Każdy samolot wojskowy służy do zabijania i nie ma wcale lepszych ani gorszych. Sztukas w wersji G był bardziej samolotem szturmowym i samolotem wsparcia pola walki niż samolotem używanym do bombardowania miast.

Kończąc temat, sztukas skończony i wygląda moim zdaniem "rasowo"

.... a swastyki nigdy na swoich modelach nie malowałem i jestem bardzo przeciwny umieszczaniu tego symbolu.
ms

Grzechu
ACE
taśmy już ciągam

Wysłany: 2016-09-12, 12:07   

Wyszedł naprawdę świetnie! Ciekaw jestem jak się zachowuje w locie powolnym przy ziemi? W Krakowie poproszę Cię o taki pokaz :wink: A czy to w nim były te sławne gwizdki budzące przerażenie? Może byś je zainstalował?
A propos malowania
Masz rację jak odejdziemy od zasad to zaczniemy latać modelami Red Bull air race i zrobi się nudno. Puki co mam jeszcze na oku parę nielotów WWI wartych ulotnienia.
A propos zabijania
Jak zabijać to tylko śmiechem! Proponuję ulotnić Latający Cyrk Monty Pythona. Oświęcim dla mnie zbyt traumatyczny.

Latający_Cyrk_Monty_Pythona_Teatr_Dramatyczny_w_Bialymstoku_2.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 184,93 KB

KAMIKADZE WROCŁAW

songo78
Co ja robie tu?!?!?
ACE

Wysłany: 2016-09-12, 12:14   

Mirku, a ja poproszę zdjęcie ze starszym bratem obok - chyba ma to samo malowanie :wink:

Pozdrawiam,
Krzysiek

Odpowiedz do tematu