Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
WASG 2018 Czechy
Autor Wiadomość
skidan
ACE

Wysłany: 2018-08-24, 17:18   

uzupełniłem relację edytując swój post.
Mam nadzieję, że Wodzu w końce też coś dopisze.
A może Grzesiek i Sergiusz napiszą coś od siebie? jak wyglądało to z boku, jako kibice i pomocnicy.

Eskadra Kamikadze Wrocław
stopień: podpułkownik
odznaczenia: Srebrna i Bązowa Gwiazda, FW, AC, BAS2011, BAS2012, BAS2013, BAS2014, BAS2016, BAS2017, AW, ACV, AI, BAC2017, ANC

Grzechu
ACE
taśmy już ciągam

Wysłany: 2018-08-25, 23:46   

Witam! Przyznam szczerze że spodziewałem się czegoś innego. Może coś jak olimpiada, a tu proszę coś jak zlot motocyklowy, spotkanie fan klubów coś w ten deseń. Czwartek wieczór, zajeżdżamy. Ciemno jak nie przymierzając... , mnóstwo ludzi, każdy z każdym coś dyskutuje, opowiada. Na szczęście Skidan z Wodzem szybko nas namierzają i lądujemy w Polskim obozie, gdzie trwa wesoła dyskusja ze Szwedami. Przyłączamy się ochoczo przynosząc ze sobą to co już zdążyło się skończyć, czyli trunki, konserwy i światło. Oficjalnym językiem był oczywiście angielski kaleczony na wszystkie możliwe akcenty, lecz gdy pojawili się bracia słowianie, czyli szeroko rozumiany blok wschodni, w końcu coś do mnie zaczęło docierać. Na szczęście Skidan z Sergiuszem nie mieli tego problemu i konwersacja trwała do ostatniej kropli czegokolwiek.
Piątek 8 rano. Jak w zegarku chłopaki odpalili modele i zaczęły się loty treningowe. Kto chciał i co miał mógł sobie polatać. I tu pierwsze zgrzytanie zębami: dlaczego ja nic nie wpakowałem do bagażnika? Trudno. Dopytujemy się jak tam minął dzień organizacyjny ,czyli mierzenie ważenie itp? Z relacji Skidana już wiecie jak było, więc teraz Sergiusz zgrzyta zębami. Nic to, śniadanie toaleta i ruszamy na pole startowe wspomagać naszych. Trzeba przyznać, wszystko jak w zegarku, każdy się uwija, nikt czasu nie marnuje.
Jak wyghlądały walki napiszę jutro. Puki co to proszę link do moich zdjęć:

https://drive.google.com/open?id=1T6JTSxIbhEqBViEKFuAJ-u0Mbl39OpUD
KAMIKADZE WROCŁAW

Grzechu
ACE
taśmy już ciągam

Wysłany: 2018-08-26, 14:54   

A więc walka! Przyznaję poziom umiejętności, proszę nie brać tego do serca, sporo nas przerasta. Styl latania bardziej agresywny niż nasza ESA :shock: . Nikt nie latał w walce kołowej, chyba że mu coś padło i musiał utrzymać się do końca rundy. Beczki odwrócone, loty na plecach 1m nad ziemią, to był standard, byle dopaść przeciwnika. Szczególnie zapamiętałem atak w locie nożowym, bo tak łatwiej trafić. Niby nic ale bez steru kierunku? Generalnie pozycja lotu nie miała znaczenia, byle dopaść wroga. Tak było w WWII. WWI niby trochę spokojniejsze. Zaraz po starcie wszyscy rzucali się na słupki, a były tylko 4y. Pełen gaz i długi lot przy ziemi, dodać do tego, że latali bardzo ciasno, to było na co popatrzeć. I te kraksy! Aby punktów było więcej, modele konstrukcyjne, możecie sobie wyobrazić co działo się przy centralnej kolizji, na zdjęciach widać. Naprawdę warto było wybrać się na taką imprezę.
Ten helikopter w tle walki, to nie model. Chłopaki mieli trening ratowniczy. Może dlatego wołali o ubezpieczenie na 1 milion euro :wink: sprzęt kosztuje.

jeszcze filmiki z finałów:

https://drive.google.com/open?id=1LSGidvkUUoQ0G6a0Y1RhTrnCZZfJHTsa

088-DSC_0098.JPG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 155,64 KB

KAMIKADZE WROCŁAW

Wodzu
ACE

Wysłany: 2018-08-27, 00:24   

W sobotę wieczór znalazłem chwilę czasu i przez ok 40-50 min. pisałem wspomnienia z WASG-u ale po wciśnięciu przycisku wyślij strona poprosiła mnie o login i hasło,a po wpisaniu post się skasował a mnie mało szlag nie trafił i na razie nie puszcza.Jak mi przejdzie i znowu znajdę chwilę to coś napiszę😅.
Pzdr. Wojtek.

Ecik
ACE

Wysłany: 2018-08-27, 08:13   

Oo Wodzu żyje, a myślałem że jeszcze jesteś na zawodach :mrgreen: .
Grzesiu jeszcze mało widziałeś, na tych zawodach jeszcze wygrywamy i to nie raz.

Janek
ACE

Wysłany: 2018-08-27, 13:44   

skidan napisał/a:
Wodzu mimo startu w WW1 przerobioną ESĄ dostał się do półfinału

Dramat.

skidan
ACE

Wysłany: 2018-08-27, 21:10   

To akurat nie jest dramat bo "o take" reguły walczyliśmy :razz:

Dzisiaj przyszła do mnie nowa Apka :mrgreen: gorzej już było, więc teraz musi już być tylko lepiej

Eskadra Kamikadze Wrocław
stopień: podpułkownik
odznaczenia: Srebrna i Bązowa Gwiazda, FW, AC, BAS2011, BAS2012, BAS2013, BAS2014, BAS2016, BAS2017, AW, ACV, AI, BAC2017, ANC

Wodzu
ACE

Wysłany: 2018-08-28, 00:43   

Skidan ma rację,ale każdy kij ma dwa końce.Latając pianką mamy o wiele mniejszego stresa,ale jednocześnie tracimy wiele punktów.Latając klasykiem miałbym za samą statykę po 4 lotach eliminacyjnych i półfinale 350 pkt. więcej i ostatecznie byłbym 8 co na tą rangę zawodów jest niezłym wynikiem.Myśle,że na następny WASG za dwa lata przygotuję 2 szt. klasyków z 4-taktem,aby mieć max pkt. za statykę czyli 100 za każdy lot.
C.D.N. Pzdr. Wojtek
P.S.Janek,Ty nie dramatyzuj,tylko bierż się za modele a nie za modelki,bo całkiem niedawno na zawody zgłosiło się 3 ,słownie TRZECH zawodników do WW I.
I TO JEST DRAMAT😩

Janek
ACE

Wysłany: 2018-08-28, 11:17   

Wojtek masz rację, potrzeba kogoś aby zrobił porządek ze styropianem w WW1 :mrgreen:

Ecik
ACE

Wysłany: 2018-08-28, 14:15   

Właśnie robię Prezesowi betonowe skrzydła żeby rozp....ł te wszystkie pianki. Jesli chodziło w regulaminie żeby latać esą w ACES to podwójny lub po dziesiąty DRAMAT. Róbcie uczciwe modele do ACES bo odkąd można takim surowcem wtórnym latać to będzie trzech i mniej zawodników, esę już wymyślono i tam niech latają.

Odpowiedz do tematu