Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
WASG 2018 Czechy
Autor Wiadomość
Wodzu
ACE

Wysłany: 2018-08-28, 22:54   

Cały post ponivżej.Muszę pisać na nowym I-Padie,którego jeszcze w pełni nie ogarniam,bo mój PC nie chce się zalogować do Wi-Fi na wyjeżdzie.
PZDR. Wojtek.
Ostatnio zmieniony przez Wodzu 2018-08-29, 00:16, w całości zmieniany 1 raz  

Wodzu
ACE

Wysłany: 2018-08-28, 22:55   

Co do WW I to nasz regulamin należy jak najbardziej zbliżyć do międzynarodowego,z wyjątkiem dopuszczeniaa wszystkich rodzajów skrzydeł,bo potem na zawodach EC model,który w Polsce na śmigle 10x5 latał super,na EC na śmigle 10x4 lata kulawo.Skidan może się na ten temat wypowiedzieć.
Wracając do wspomnień,to nasz wyjazd na WASG był jak film p/t”Suma wszystkich strachów” ze zmienionym tytułem „Suma wszystkich pechów”
Już po drodze nasza nawigacja,gdy nie zdążyliśmy zjechać z trasy,dwa razy wpuściła nas w osiedle domków i nie chciała wyprowadzić na właściwą trasę.Potem był problem z płatną autostradą,ale w końcu dotarliśmy na lotnisko.
Jak było dalej wiecie z relacji Skidana.U mnie wszystko grało w czasie oblotów modeli oprócz silnika w IŁ-10,który nierówno pracował.Nawet Giena przyszedł coś doradzić i dał mi podkładkę pod głowicę aby odprężyć silnik.Niestety zrobiło się ciemno i zostawiłem kapryśny silnik na rano.Postanowiliśmy zjeść coś na kolację i zrobiła się z tego mała integracja polsko-szwedzka.
Myśle,ze to wtedy został na nas rzucony urok przez pewną czarownicę,kiedy nie ...........Jak chcecie wiedzieć więcej to musicie zabrać na zawody w Krakowie dużoooo dobrej rozmownej wody,to może dowiecie się więcej.Tak dla ścisłości Skidan-księżycówa,Ja czyli Wodzu-whisky.
Rano po śniadanku i kawie oblatałem kapryśnego IŁa.Latał super,silnik gwizdał aż miło a Giena pytał się czy założyłem podkładkę😀.W powietrzu było naprawdę gęsto,dwóch na treningu zaliczyło dzwona(m/i Niemiec Linde zwany przezemnie Rekinem)więc po ok. 2 min. wylądowałem.Idąc na start wziąłem Mustanga bo byłem w niego bardziej wlatany-miałem kilka bohaterskich misji i cięć.I znowu pech.Przy pomiarze obrotów silnik gra jak złoto,ma 500 obrotów więcej niż w Polsce(inne też)a w konkurencj kręci słabo.Skidan nie słyszy różnicy w obrotach,ale ja tak i tracimy kilka sekund przy starcie na regulację.Po wyrzucie nie zdążyłem dobrze chwycić nadajnika,kiedy zostałem staranowany i strącony przez Austryjaka.Skidan jak wrócił na linię startu i się obrócił pytając gdzie jestem odpowiedziałem krótko”kur...a na ziemi”
Mustang po oględzinach nadawał się do naprawy,ale nie było czasu więc na drugi lot wziąłem IŁa.Na starcie nie mogliśmy zmierzyć obrotów,bo silnik,któryrano chodził jak złoto teraz nie pracował równo.Po sygnale start walczyliśmy z regulacjæ silnika,potem spaliła siė świeca a silnikowi dalej nie dało siė zmierzyć obrotów.Na koniec za radą Reinera przedmuchaliśmy gażnik i dopiero wtedy dało się zmierzyć obroty.Skidan chwycił model do wyrzutu i usłyszeliśmy końcowe odliczanie.Szlg by trafił-0 pkt. za lot.
Mustanga Skidan parę godzin wcześniej rzucałem i nie było żadnych problemów.Na starcie go jakoś podwiało i mało że poleciał do góry to jeszcze przygasł silnik i po odbiciu się od ziemi spadł 1 metr za linią.Przeprosiłem Daniela.
Po któtkiej przerwie na obiad lataliśmy WW I.Tu było znacznie lepiej ale byłem tak wkur....ony,że już dokładnie nie pamiętam
Wieczorem solidarnie poszliśmy na party do obozu Szwedów.
C.D.N.

Ecik
ACE

Wysłany: 2018-08-29, 14:29   

, i rozpaliliśmy stos żeby spalić czarownicę, ale że zapomnieliśmy zmusić ją żeby odczarowała nas i nasze modele, wiec pech został do konca zawodów.
Tak to pewnie po CDN Wodzu napisze :mrgreen:
.

skidan
ACE

Wysłany: 2018-08-29, 22:23   

Klątwa była rzucona z innego powodu, więc i odczarowanie musiało być inne. 😉
Wszystkiego nie da się spisać na forum. W Krakowie na noclegu będzie o czym opowiadać.

Eskadra Kamikadze Wrocław
stopień: podpułkownik
odznaczenia: Srebrna i Bązowa Gwiazda, FW, AC, BAS2011, BAS2012, BAS2013, BAS2014, BAS2016, BAS2017, AW, ACV, AI, BAC2017, ANC

Ecik
ACE

Wysłany: 2018-08-30, 19:25   

A jak tam naszym Orłom poszło w TOPGUNnie, bo się nie chwalicie, a lataliście.

skidan
ACE

Wysłany: 2018-08-30, 22:31   

Chyba nie najgorzej:
Wodzu przecież miał aż 5 sekund lotu, a ja to już znacznie lepiej bo w jednej rundzie miałem aż 3 sekundy lotu a w drugiej to chyba ponad 30 sekund zanim o mało nie zabiłem sędziego liniowego.

Nie ważne jak nam poszło. Ważne, że byliśmy i świetnie się bawiliśmy bo impreza i klimat ZNAKOMITY!!!

odznaczenia: Srebrna i Bązowa Gwiazda, FW, AC, BAS2011, BAS2012, BAS2013, BAS2014, BAS2016, BAS2017, AW, ACV, AI, BAC2017, ANC

Ecik
ACE

Wysłany: 2018-08-31, 11:36   

To Wy pić pojechali czy po chwałę Polskiego ACES.
Następnym razem będzie lepiej, ja z Wami polecę. :cool:

skidan
ACE

Wysłany: 2018-08-31, 21:24   

Jeśli szybko nie zmontujemy składu do organizacji zawodów to następny WASG znowu będzie w Niemczech.

Odpowiedz do tematu