Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
podsumowanie IX BITWY O WAWEL
Autor Wiadomość
mirolek
ACE
latam bo lubię

Wysłany: 2018-09-25, 09:51   podsumowanie IX BITWY O WAWEL

Dziękuję wszystkim zawodnikom za przyjazd do Krakowa i udział w IX Bitwie o Wawel.
Pogoda nie zachęcała do podróży a mimo to na starcie pojawiła się rekordowa ilość zawodników.
Cały dzień walk mam nadzieję zostanie w miłej pamięci startujących zawodników o drobne potknięcia organizacyjne zostaną nam wybaczone.

Poniżej wyniki ESA

Poniżej wyniki ACES

Bardzo się cieszę, że po zawodach ESA udało się zgromadzić liczne grono zawodników przy biesiadnym stole :-)

Dwa dni naszej rywalizacji nie byłyby możliwe bez zaangażowanie wielu ludzi, dlatego na koniec, chciałbym podziękować Szefowi sekcji modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego za zorganizowanie nagłośnienia i sprawne prowadzenie zawodów :-) Tylko mocny głos Wojtka potrafi zdyscyplinować zawodników do sprawnych zmian na linii startu co pozwoliło nam zakończyć zawody jeszcze w ciągu dnia. Specjalne podziękowanie też dla Pawła za pomoc w organizacji zawodów i nagród, dla Piotra za śniadanie i spożywczą logistykę oraz dla całej Eskadry Kraków za zaangażowanie w projekt.

Mirek
www.modelemirek.cba.pl
Ostatnio zmieniony przez mirolek 2018-09-26, 00:18, w całości zmieniany 1 raz  

Ecik
ACE

Wysłany: 2018-09-25, 11:46   

Jednym słowem Przyjezdni z zagranicy wklepali Wam koncertowo. Faktycznie Combat Polska jest w bardzo złej kondycji, tylko zawody jeszcze potrafimy organizować. Gratulacje dla zwycięzców, choć większość nie zrozumie, oprócz Krzyśka.

mirolek
ACE
latam bo lubię

Wysłany: 2018-09-25, 14:40   

W ESA różnica wyników nie jest tak przygniatająca jak w elektrycznej spaliine :mrgreen:

W sobote walka była równorzędna i w starciu najlepszych decyduje dyspozycja dnia albo szczęście, natomiast w niedzielę zobaczyłem przepaść. Nasze modele nie były tak szybkie i tak zwrotne jak modele sąsiadów a już model Merkunowa moim zdaniem wymyka się wszelkim porównaniom.
Mamy też zapewne mniejsze umiejętności choć nie chcę aby to źle zostało odebrane przez pozostałych zawodników..... dlatego stwierdzę, że ja mam zdecydowanie mniejsze umiejętności i mam poważne wątpliwości czy kiedykolwiek nauczę się tak latać jak Ci którzy zdominowali podium w Krakowie.
Nie mam jednak z tym problemu bo latam raczej miernie i może lepiej ja podsumują temat Ci którzy go lepiej znają i częściej startują. Pierwszy raz miałem okazję zobaczyć walkę ACES która niczym nie różniła się od walki ESA - do tak ciasnego latania nie potrzeba lotniska, wystarczy stadion tylko jak oni to robią przy prędkościach przekraczających na pewno 150 km/h.

ms
www.modelemirek.cba.pl

Krzysiek
To jak sie tnie te taśmy?

Wysłany: 2018-09-25, 18:15   

Doskonale przeprowadzone zawody. Mimo tak dużej ilości zawodników udało się rozegrać wszystkie konkurencje w rozsądnym czasie. A to dzięki sędziemu głównemu który trzymał dyscyplinę i kolegów z biura wpisujących wyniki na bieżąco. Wielkie podziękowania dla całej ekipy krakowskiej za zorganizowanie takiej imprezy.
Fajnie się bawiłem przez dwa dni. Wisienką na torcie było dla mnie zajęcie drugiego miejsca i stanie na podjum w towarzystwie dwóch czechów.

Ecik
ACE

Wysłany: 2018-09-26, 09:07   

Czesi zawsze mieli dobre i wyregulowane modele, a i sami doskonale latają. Na zawody zagraniczne jeżdżą sami najlepsi, więc nie dziwi poziom, ale i są gorsi co im dorównujemy. :mrgreen:

mirolek
ACE
latam bo lubię

Wysłany: 2018-09-26, 11:09   

Cytat:
są gorsi co im dorównujemy. :mrgreen:

.... no i moja motywacja do intensywnego treningu legła w gruzach :roll:

ms
www.modelemirek.cba.pl

Ecik
ACE

Wysłany: 2018-09-26, 13:55   

Przepraszam, obiecuję poprawę :cool:

Grzechu
ACE
taśmy już ciągam

Wysłany: 2018-09-29, 19:09   

O Panowie! Takich zawodów jeszcze nie widziałem. Naprawde prima sort! Poczułem się jak na WASG, tylko tym razem brałem w nich udział! Organizacja sprawna, sędziowie trzymali dyscyplinę, wszystko zapiete na ostatni guzik. Nawet komendy podawane w dwóch jezykach. Kraków podniosl poprzeczkę. Bravo!
I ta grochowka! Wziął bym dokładkę na powrót, ale braklo i musielismy zadowolic sie hod dogami na o--lenie.
Ps
Sędziowałem Merkunowa, naprawdę przesympatyczni ludzie, i jakie bylo moje zaskoczenie gdy padlo pytanie :
- gdzie on? (model)
- o tam!
Tu mi uswiadomili że to prawdziwy TEAM!
Sam pilot nie jest wstanie nadążyć za tym modelem :shock:
KAMIKADZE WROCŁAW

Ecik
ACE

Wysłany: 2018-09-30, 22:25   

Eeee Sędziowie, a czy któryś z was sprawdził obroty silnika, bo to nie jeden raz okazało się że oszukują. Na jezdnych zawodach, Prezes B. zażądał sprawdzenia obrotów silnika i przy okazji okazało się że oszust miał jeszcze złe śmigło, niefabryczne. Po zmianie śmigła i doregulowaniu silnika w finale latał jak hmmm, poniżej przeciętnie i dostał batożenie w powietrzu, ale do finału wszedł oszustwem. I to tyle z legendy o świetnym lataniu zagranicznych gości.

Piotrek B
ACE

Wysłany: 2018-10-01, 09:01   

Ecik napisał/a:
Na jezdnych zawodach, Prezes B. zażądał sprawdzenia obrotów silnika i przy okazji okazało się że oszust miał jeszcze złe śmigło, niefabryczne. Po zmianie śmigła i doregulowaniu silnika w finale latał jak hmmm, poniżej przeciętnie i dostał batożenie w powietrzu, ale do finału wszedł oszustwem. I to tyle z legendy o świetnym lataniu zagranicznych gości.

Pamiętam to, dobre było. Ale bez przesady z tą legendą, coś w tym jest :razz:

Odpowiedz do tematu