Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacek
2019-11-06, 17:10
Caudron CR.714
Autor Wiadomość
jacek
ACE

Wysłany: 2019-11-05, 22:15   Caudron CR.714

W tym sezonie parę osób zauważyło, że jeden z moich Mustangów trochę się zmienił. Zebrał trochę nowych kolorów i zrobił się większy.
Od razu mówię, że wcale go nie karmiłem ponad normę ;) .

Próbując wyjść poza schemat postanowiłem zbudować coś nowego - model wylosowałem na zawodach w Bierutowie (dzięki sponsorowi: www.NaPolskimNiebie.pl) i od razu wpadł mi w oko - głównie ze względu na płat podzielony na 3 kawałki.

Tak oto powstał Caudron CR.714 w trójkolorowym malowaniu.

Masa modelu wyszła dużo większa niż w przypadku Mustangów, model bez akumulatora waży około 250g. Jest to uzasadnione biorąc pod uwagę większe wymiary (dłuższy kadłub i większa cięciwa skrzydła).

Ze względu na większe wymiary oraz masę modelu, konieczne było zastosowanie mocniejszego napędu, w efekcie wyszedł mi latający czołg, ważący około 370 gram :) .

Model jest bardzo stabilny w powietrzu, lata prosto i przy odrobinie chęci da się zrobić ciasny zakręt. jedyne co bym zmienił w tym modelu, to nieznacznie zwiększył wznios skrzydeł.

Caudronem wziąłem udział w kilku walka na zawodach w 2019 roku, w Skierniewicach i w Krakowie. Model zaliczył kilka cięc i żadnej kolizji. Mimo dobrych wyników model nie przykonał mnie do siebie - wolę mniejsze i lżejsze samoloty do walk ESA w kategorii WW2...

www.ModeleRC.info

Odpowiedz do tematu