Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacje z zawodów I Bitwa Nad Zawierciem
Autor Wiadomość
zbigniewb
Chcę trochę powalczyć

Wysłany: 2019-04-15, 17:48   Relacje z zawodów I Bitwa Nad Zawierciem

http://zawiercianskie.pl/...iercie-zdjecia/

POZDRAWIAMY GRUPA AIRCOMBAT ZAWIERCIE
Ostatnio zmieniony przez zbigniewb 2019-04-20, 22:11, w całości zmieniany 4 razy  

jantar87
ACE
Robert

Wysłany: 2019-04-16, 22:21   

Pierwsza bitka o Zawiercie (ja bym to tak nazwał :) zakończona. Udało się chyba nienajgorzej, choć wiatr czasami wnerwiał i łamał słupki na ziemi :P tak słonecznko było miłe :)
Daliśmy radę wyrobić się w czasie ale świadomy jestem tego że było przynajmniej o 1/3 zawodników mniej niż jest zazwyczaj.
Karty do samodzielnego liczenia zdały egzamin :)
Organizacyjnie wiem już nieco więcej na co zwrócić uwagę jako "prowadzący" zawody.
Nie rozumiem fenomenu, wyczytuję zawodników i sędziów 3-4 razy albo głośniki słabe albo moja dykcja albo brak stanowczości z mojej strony :evil: (tutaj nie generalizuje, kto był od razu gotowy ten wie ) Jeśli o mnie chodzi to wystarczy jedno wywołanie.
Popełniłem drobne gafy co do regulaminu jeśli chodzi o komentowanie (ot np. co do stref) ale nie startuje w ESA prawie wogóle, w każdym razie nadrobię :)
Dziękuję Wszystkim za świetną zabawę za wszystkie rady, Mirku na początku " za rękę mnie poprowadziłeś" ;) Adam za uwagi o bezpieczeństwie ;) Grzech i Wodzu, "żeśta wahe mi przywieźli" :mrgreen: bo nie wszyscy wiedzą, że brakło mi 10km od Zawiercia i skończyła się moja jazda :lol:
Słuchajcie , mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy. Wrzućcie jakieś zdjęcia proszę, bo na stronie miasta mało tego i przy okazji napiszcie swoje odczucia i koniecznie uwagi co można zrobić lepiej.

POZDRAWIAMY GRUPA AIRCOMBAT ZAWIERCIE

EDIT:
Krótka relacja z zawodów
https://www.facebook.com/...06139246731484/

kilka zdjęć więcej:
https://www.facebook.com/...?type=3&theater

Kamikadze Wrocław -- ACES
Aircombat Zawiercie -- ESA

Grzechu
ACE
taśmy już ciągam

Wysłany: 2019-04-16, 23:23   

I bitwa o Zawiercie za nami. Pomimo obaw, tremy i niepewności organizatorów o pogodę, impreza wypadła na szóstkę! Koniec końców pogoda dopisała. Było wietrznie, ale dzięki temu mogłem moim "kaczorem" wystartować z kół :mrgreen: .W powietrzu było różnie, ale dzięki temu nie było nudy. Chyba nikt nie jeździł na miasto po model? Więc OK.
Osobiście uwielbiam stadiony. Jest ciasno, tłoczno i kibice dopisują. Nie wiem czy ktoś z Was oglądał walkę z korony wału? Widok super! Szczególnie WWII.
Nieustający komentarz Roberta sprawiał, że czułem się naprawdę jak sportowiec na olimpiadzie. Pojawiło się wielu sympatyków, którzy zaglądali, dopytywali a niektórzy obiecywali stawić się w przyszłym roku na starcie z modelem. I to mnie najbardziej ucieszyło :grin:
Pyszne ciasta, obiad, kawa, herbata, nikomu niczego nie brakowało.
Najbardziej ze wszystkiego cenię sobie spotkanie z kolegami i możliwość pogadania o naszym najlepszym hobby. Niestety czasu jest zawsze za mało. I tu także mam niedosyt. Dzień zbyt krótki. Ale nic na to nie poradzimy.
Do zobaczenia w kolejnej edycji Bitwy o Zawiercie!

ps. czy moje obawy są słuszne? I czy nastał zmierzch rozgrywek na stadionach? W finale mój Do 335 nagle przestał mnie słuchać. Chwilę wcześniej wydawało mi się że Bogdanowi przydarzyło się coś podobnego. czy to było tego powodem? Czy jednak słaby sprzęt?

Pozdrawiam Grzechu

DSC_4997.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 129,57 KB

KAMIKADZE WROCŁAW

Grzechu
ACE
taśmy już ciągam

Wysłany: 2019-04-16, 23:24   

A tu parę fotek

https://photos.app.goo.gl/rNcn66ExVaZNH4yXA
KAMIKADZE WROCŁAW

Japim
Administrator
Site Admin

Wysłany: 2019-04-17, 13:52   

W erze komunikacji bezprzewodowej coraz łatwiej o zakłócenia. Szczególnie jak w tle stoi komin nafaszerowany antenami. W sporcie dronowym gdzie wizja idzie na 5.8GHz jest to bardzo uciążliwe. Dlatego przez każdymi zawodami robimy wizję lokalną i sprawdzamy organoleptycznie czy nic się nie dzieje i nic nie zakłóca wizji. Skaner pasma się przydaje.

Np w Kaliszu w zeszłym roku przy orliku stała kamera dozoru która dosłownie waliła na 2 konkretnych kanałach i nie dało się jej wyłączyć. Trzeba było przestawić sprzęt na inne kanały aby nie było kolizji i można było latać. Niemniej i tak niektórzy piloci skarżyli się na problemy z wizją. Tylko że to było jakies rozwiązanie jak lecisz na konkretnej częstotliwości. Gorzej jak masz sprzęt który skacze po kanałach i akurat na jakiś czas się wyloguje....

jantar87
ACE
Robert

Wysłany: 2019-04-21, 09:07   

Cześć, może to być spowodowane tym nadźganym kominem. Niestety ciężko nam to stwierdzić ponieważ nie mamy udostępnionej tej miejscówki na co dzień. W zasadzie to się zdziwiłem, że pozwolili na organizację ale tym niemniej jesteśmy szczęśliwi z tego powodu :)

Kamikadze Wrocław -- ACES
Aircombat Zawiercie -- ESA

Piotrek B
ACE

Wysłany: 2019-04-23, 10:47   

Czołem.
Może jakieś wyniki byście mi przysłali? :razz:

mirolek
ACE
latam bo lubię

Wysłany: 2019-04-23, 10:52   

Oj, tam .... siało czy nie siało zabawa była świetna.
Czasem ktoś spadnie albo wywali strefę i dobrze, że jest taki komin .... bo wtedy można się czuć mniej winnym :mrgreen:

Dziękuję Eskadrze Zawiercie, że się zdecydowali "przełamać" i zorganizowali pierwsze zawody.
Drugie to już z górki i będzie łatwiej :wink:
Klimat był wietrzny i rozrywkowo było, publiczność której było dość sporo nie mogła narzekać na brak emocji i mam nadzieję, że się podobało.
Czas przedświąteczny nie sprzyjał frekwencji ale zawodnicy moim zdaniem dopisali, było chyba 19 startujących to wcale nie mało. W przyszłym roku gdy zawody wejdą do kalendarza i wcześniej będzie wiadomo co i kiedy, pewnie będzie nas jeszcze więcej.

Brawo Zawiercie !!!

Do zobaczenia za rok :-)

ms
www.modelemirek.cba.pl

Autsajder1983
ACE

Wysłany: 2019-04-26, 06:32   

Chciałem policzyć klasyfikację eskadr. Proszę o wyniki.
Może chociaż zdjęcia tablicy z wynikami po finałach???

jacek
ACE

Wysłany: 2019-04-26, 08:15   

Panowie Organizatorzy!

Minęło już prawie 2 tygodnie od zawodów a wyników nikt jeszcze na oczy nie widział :o - czy to na pewno były zawody zaliczane do Pucharu Polski?

Uprzejmie proszę o umieszczenie oficjalnych wyników z zawodów co najmniej na forum oraz przesłanie do Piotrka, aby mógł wpisać do CoRe'a!

www.ModeleRC.info

Odpowiedz do tematu