Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
EuroCup Kyjov 2019
Autor Wiadomość
mirolek
ACE
latam bo lubię

Wysłany: 2019-05-13, 15:17   EuroCup Kyjov 2019

W załączeniu kilka zdjęć oraz kilka uwag jakie nasunęły mi się po starcie w tych zawodach.
Przyjemna pogoda, świetny klimat zawodów i aż 28 zawodników ww2 z Czech, Słowacji, Austri oraz Polski.
Cztery rundy kwalifikacji po cztery walki oraz finały - sporo latania i sporo sprzętu można było podglądnąć w locie i na ziemi.

Bardzo szybkie i precyzyjne latanie, niestety nie było kontroli obrotów :-(
Moje 15100-15300 jakie wykręcałem wypadało blado przy konkurencji. Zwłaszcza elektryki bzyczały jak osy i wchodziły na takie prędkości że ciężko było nadążyć przy sędziowaniu ale też spaliny kręciły moim zdaniem znacznie więcej niż dopuszczone regulaminem 15500. Butelki z nitrometanem to dość powszechne doposażenie zawodników :razz:
Mój Tempest sprawdził się w walce, nie odstawał prędkością tyle co mój Ił-2 na zawodach w Krakowie ale do najszybszych modeli to przepaść. Model Dvoraka to jakiś odrzutoweic, szybkie też są drukowwane w 3D modele które są piękne do czasu i zostaje z nich niewiele :-)
Niestety elektryki coraz więcej, w kategori ww2 to pół na pół a w ww1 większość to modele elektryczne i latają niewiele wolniej od ww2 :-(
Ta kategoria moim zdaniem się zdegradowała jeżeli da się latać modelem ww1 żyletką albo w pionie to chyba niewiele ma to już wspólnego z klimatem ociężałych i powolnych maszyn pierwszej wojny
a konstrukcyjne albo piankowe modele ww1 niestety tak latają.

Szkoda, że z zapowiadanego kilkuosobowego składu PL, pojechałem sam ale mam za to radochę, że zająłem najlepsze miejsce ze startujących w zawodach Polaków :wink:

Link do kilku ujęć walki finałowej tu: https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Mirek
www.modelemirek.cba.pl

Ecik
ACE

Wysłany: 2019-05-14, 07:31   

Masz racje Mirek, zapowiedzi takiej sytuacji były już pare lat temu, a teraz .... Na szczęście mamy swój koszerny kombat :smile: .

mirolek
ACE
latam bo lubię

Wysłany: 2019-05-14, 08:22   

Chyba nie chodzi o to żeby bawić się we własnej piaskownicy wg. własnych zasad.
Postępu nikt nie zatrzyma a ten objawia się drukowanymi 3D modelami i silnikami elektrycznymi dużej mocy. Silniki spalinowe aby mogły dotrzymać kroku trzeba dobrze podlać nitro :-)
Sprawność zestawu elektrycznego rośnie jednak w dużym tempie i skoro już dziś elektryki są znacznie szybsze to co będzie za rok czy dwa?

Zaobserwowałem taką technikę walki ... szybkie starty modeli elektrycznych i próbę natychmiastowego ataku na startujące bardziej ociężale spaliniaki. To się sprawdzło i było kilka takich cięć przy samej lini bezpieczeństwa. Odwrotnie jest natomiast w 6minucie gdy słabną modele elektryczne a ktoś wlecze jeszcze taśmę to pozbawiony paliwa spaliniak dostaje większego wigoru i może jeszcze coś zdziałać na sam koniec.
Gdyby jednak chcieć to podsumować to koniec pewnej epoki jest już blisko :neutral:

ms
www.modelemirek.cba.pl

karolwd
ACE
Se tak se latam

Wysłany: 2019-05-14, 16:08   

Mirku, z tego co piszesz to słowem klucz do rozwiązania "problemu" szybkości modeli jest, UWAGA: KONTROLA OBROTÓW!!! Generalnie przestrzeganie regulaminu i ograniczeń.

Co do WWI to moim zdaniem najbardziej "niepokojąca" jest tzw pianka. Ona mnie osobiście tak samo martwi jak kiedyś zagranicznych tzw nasz laminat czy styro kryte balsą. Ale to jak zwykle dyskusja na długie wieczory pomiędzy sobotą a niedzielą na zawodach, pod namiotem, przy imprezce i grillu :)

Bardzo fajnie, że mieliśmy swoją reprezentację, SZACUN.

Ecik
ACE

Wysłany: 2019-05-15, 09:08   

A kiedy będzie ten gril ?

mirolek
ACE
latam bo lubię

Wysłany: 2019-05-15, 11:29   

liczę, że w Płocku :wink:

ms
www.modelemirek.cba.pl

Ecik
ACE

Wysłany: 2019-05-15, 12:28   

Trochę z daleko :sad: .

aquarius
ACE

Wysłany: 2019-05-15, 14:20   

Ecik nie gadaj głupot. Szykuj modele i wbijaj do Płocka. U nas jest zawsze regulaminowo :-)
Mirek gratulacje! Oszczędzaj Tempesta, bo chciałbym go zobaczyć u nas na zawodach. Może uda mi się mojego dokończyć to porównamy.

Ecik
ACE

Wysłany: 2019-05-16, 09:14   

No jak tak zapraszasz to pokombinuję i postaram się być :mrgreen: .

Piotrek B
ACE

Wysłany: 2019-05-17, 13:35   

Też serdecznie zapraszam do Płocka, ale bardziej obiecuje ze pogadam przy grillu niż, że będę latał :mrgreen:

Odpowiedz do tematu