Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bitwa o Poznań
Autor Wiadomość
Janek
ACE

Wysłany: 2008-07-06, 19:26   Bitwa o Poznań

Pojawiła się wzmianka nt. dzisiejszej bitwy w Teleexpresie. Jest mniej więcej od 9min 50sek trwania programu

link
http://www.itvp.pl/video....=-1&video=37545

Papa Smerf
ACE

Wysłany: 2008-07-07, 06:37   Nowy Mistrz Polski ACES

Dzień Dobry.
Nz gorąco. Nowym Mistrzem Polski ACES został Roman Mańko. Dokładne wyniki będą wieczorem. Pozdrawiam
Tomek Śmigielski
Dziękujemy Rafałowi i Maćkowi za wspaniale przygotowana imprezę.

[ Dodano: 2008-07-07, 07:51 ]
Puchar Polski ACES 2008 zdobył Marek "Rzeźnik" Dawidowicz.

Maciej
Umiem już latać
.. ... .. ..

Wysłany: 2008-07-07, 09:27   

pojawiły się też zdjęcia na pierwszej stronie lokalnej Wyborczej i Głosu Wielkopolskiego
postaram się wrzucić skany :wink:

Janek
ACE

Wysłany: 2008-07-07, 12:44   

Tu mały reportaż

http://www.tutej.pl/cms.php?i=31060

[ Dodano: 2008-07-07, 13:51 ]
na wybiórczej też jest

http://miasta.gazeta.pl/p...en_weekend.html

[ Dodano: 2008-07-07, 14:06 ]
tu jest reportaż filmowy w tvp info

http://ww6.tvp.pl/780,20080706748472.strona

Maciej
Umiem już latać
.. ... .. ..

Wysłany: 2008-07-07, 18:02   

http://www.radiomerkury.pl/index.php?art=28283

Z tych wszystkich wiadomośći można wywnioskować jedno - media karmią nas straszliwymi bzdurami. Ktoś palnął jednemu reporterowi o 2000zł i wszystkie media chórem śpiewają, że combat to ogromny wydatek. Któraś z gazet pisze o pierwszowojennych modelach w skali 1:12, a gdzie indziej przeczytałem, że którys z organizatorów powiedział, że w Poznaniu w zawodach combatowych nie było wypadku od 10 lat :lol: ( właściwie nie było..)

Sklecą coś na podstawie szczątków informacji, podpatrzą co mają inni, napiszą to samo i ddadą od siebie, a potem naród siedzi i ogląda z głupawą miną ekscentrycznych milionerów, latających w kaskach, żeby nie oberwać którąś ze swoich piekielnie drogich zabawek.

Rozgłos jest OK, reklama, popularyzowanie i w ogóle, ale ta suma była niepotrzebna :(

Ecik
ACE

Wysłany: 2008-07-07, 19:17   

Cześć! Co by media nie wypisywały i mimo mojego z góry upatrzonego pierwszego (od końca) miejsca, dzięki za fajne zawody- było super.
Zona ma tylko żal, że nie było rzepaku :lol:

Papa Smerf
ACE

Wysłany: 2008-07-07, 21:19   Zdjęcia z mistrzostw

A tu kilka zdjęć:
http://www.rcpabianice.st...anMP/index.html
Pozdrawiam
Tomek Śmigielski

Maciej
Umiem już latać
.. ... .. ..

Wysłany: 2008-07-07, 22:26   

fotki są bardzo fajne, ale nie wiem, czy to sprawa wyświetlania strony na mojej dość nietypowej rozdzielczości (1280x800), czy skalowania zdięć, ale pojawiają się dość nieciekawe efekty. Zwykle jest tak, że gdy zmniejsza się fotkę w jakimś prostym programie z rozdzielczości a do b i ilość pikseli w linii w a nie jest podzielna przez tą w b to pojawiają się takie porozciągane piksele i bardzo spada jakość.

Rady są dwie - albo zmniejszać zdięcia z oryginalnych np do 50% i wtedy dziwne efekty się nie pojawią, albo zastosować przy pomniejszaniu jakiś dobry program do obróbki grafiki rastrowej, obsługujący zmianę rozmiaru metodą średniej ważonej, lub dwusześciennie.

nie piszę dlatego, że mi się nudzi i nie mam się czego czepiać, tylko szkoda mi pracy fotografa, bo niektóre ujęcia są na prawdę fajne, tylko skalowanie fotki wszystko najwyraźniej niszczy :(

ToChY
ACE

Wysłany: 2008-07-09, 07:07   

Witam...
Zawody jak zawsze super... a piloci i przebywanie z nimi to czysta przyjemność.. fotki wrzucę niebawem....

Administrator Forum ACES Polska
www.modelarz.one.pl

mm
ACE

Wysłany: 2008-07-10, 23:16   

Witam!
Moje wrażenia z zawodów za pfmrc.
Wspaniała impreza choć pogoda nie sprzyjała dużej ilości cięć.Atmosfera bardziej towarzyska niż sportowa, wynikała trochę też z tego ,że organizatorzy zostali zmuszeni przez osoby trzecie do usunięcia nazwy Mistrzostwa Polski z zawodów, które nimi były.
Startujący w tym roku dwusilnikowcem Janek Horodyski skazał się już na starcie na utratę tytułu Mistrza Polski zdobytego w zeszłym roku.Ale jak mi powiedział -Przyjechałem aby sobie polatać.I co tu dużo mówić model robił wrażenie.
W tym roku wygrał doświadczony pilot Roman Mańko, znany z organizacji zawodów w Lubiniu.Drugi był tegoroczny debiutant Piotrek Miszczyk/lat 14/ .Roman też przysłużył się pośrednio do tego sukcesu ,bo Piotrek latał na paliwie wygranym w Lubiniu a przygotowanym przez Romana.Startujący pięknie wykonanym Iłem Krzysztof Sionek zdobył trzecie miejsce.

[img][/img]

Od lewej Krzysztof,Roman ,Piotrek

Puchar Polski zdobył znany producent modeli aircombat Marek Dawidowicz .On też był najlepszy w WWI.Drugie miejsce zajął Bogdan Robak pięknie latający zwłaszcza w WWI.Nieoczekiwanie ,może nie dla wszystkich,trzecie miejsce zajął debiutujący w tym roku Piotrek Miszczyk .Jego F4U Corsair konstrukcji Marka agresywnie latał w stylu Tomka "Młodego" który w tym roku nie startował .

WWI wygrał jak wspomniałem Marek ,drugi był Bogdan Robak a trzeci doświadczony pilot Sławomir Janke .Pech prześladował V-ce mistrza Europy Piotra Eciaka, który zajął ostatnie miejsce,ale nie opuścil go humor.Prosiłbym tu kolegów, którzy mają zdjęcia z WWI o ich zamieszczenie.

Pojawiły się też nowe ciekawe modele.Oprócz modelu Janka ,Ecik zaprezentował nam ostro latajacego,całolaminatowego PZL P-11.Mirek Stachowski pokazał też dwa całolaminatowe modele SVA 3 Ridotto z WWI oraz Nakajima C6N Saiun z WWII.
Tym razem nie dopisali jednak sponsorzy.Były to pierwsze zawody praktycznie bez nagród, choćby symbolicznych.Myślę ,że w przyszłości można by pomyślec by wzorem Wrocławia ufundować nagrodę losowaną wśród zawodników ,oprócz zwycięzców, obecnych na wręczaniu pucharów.Dałoby to trochę satysfakcji kolegom "poległym" w zawodach.
Poznańskie zawody pozostawiły bardzo dobre wrażenie głownie za rozmach i porządek z jakim je zorganizowano oraz wspaniałą koleżeńską atmosferę objawiającą się np.brakiem protestów.
Kilka prywatnych zdjęć z zawodówBitwa o Poznań

Odpowiedz do tematu