Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ogłoszenie 
Ze wzgl?du na atak botów automatyczna rejestracja na forum zostaje wy??czona. W celu utworzenia nowego konta prosz? o kontakt. pjak2 000 na o2 . pl

Poprzedni temat «» Następny temat
SEZON 2013
Autor Wiadomość
karolwd
ACE
Se tak se latam

Wysłany: 2014-03-09, 13:08   

Masz racj?, jednak jeszcze ?atwiej sfabrykowa? rysunki i rzuty. Dlatego istotne jest aby pochodzenie dokumentacji nie by?o anonimowe i budzi?o pewne zaufanie. Tak jest z monografiami, muzeami itp. Oczywi?cie tam te? jest masa b??dów i przek?ama? ale je?eli kto? chce to pewne rzeczy mo?na zweryfikowa?. Pami?tajmy, ?e to jest kombat a nie makiety. Liczy si? posiadana dokumentacja i jak jest z budz?cego ufno?? ?ród?a to OK. Dla mnie bardziej ra??ce by?y np I?y pomniejszone maksymalnie co nie przypomina?y orygina?u. Ale to kombat. Wi?ksz? makietowo?? zostawmy dla WWI.

//edit
Poprawi?em sk?adni? i gramatyk?. Jednak pisanie z telefonu nie nale?y do najbardziej dla mnie fortunnych :)
Ostatnio zmieniony przez karolwd 2014-03-10, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  

mm
ACE

Wysłany: 2014-03-10, 21:16   

Co? mi si? wydaje Mariusz ?e ta "dokumentacja" przedstawiona przez Ciebie jako wzorcowa do Ltecoere L 299 co? za bardzo rzetelna nie jest.
W?a?nie o to mi chodzi?o ?e opieramy si? na radosnej tfurczo?ci ró?nych tzw historyków lotnictwa .
Bo powiedz jak? szeroko?? powinien mie? kad?ub latecoere
t? z rzutu pionowego czy poziomego - 7,52 czy te? 6,54 cm oczywi?cie z regulaminowymi odchy?kami tzn 9,52 cm czy 4,54 cm
Natomiast je?li chodzi o fabrykowanie zdj?? to wybacz ale to le?y poni?ej mojego poziomu i je?li us?ysz? takie zarzuty to mam gdzie? takie zawody.
Bawcie si? sami.

Schowek02.jpg
Plik ściągnięto 76 raz(y) 209,08 KB

longer
ACE

Wysłany: 2014-03-10, 21:43   

Marian nie dzialaj pod wplywem emocjii. Podalem tylko przyklad obalajacy teorie Karola i nie mialem zamiaru nikogo oczerniac ani czynic zarzutow ,a juz w szczegulnosci co do Twojej osoby jesli to tak odebrales to bardzo przepraszam i zaznaczam iz moim celem nie bylo nikogo posadzac o jakiekolwiek oszustwo.
Co do rysunkow to wydaje mi sie ze sa w inne skali

karolwd
ACE
Se tak se latam

Wysłany: 2014-03-10, 21:53   

Marian, takie b??dy w dokumentacji jak przedstawi?e? to standard. Du?a cz??? sporz?dzonych rysunków na jakie mo?na si? natkn?? w ró?nych publikacjach ma ten feler, ?e nijak do siebie nie pasuje.
Kiedy? przelicza?em rysunki (samoloty WWI) uwzgl?dniaj?c powierzchnie p?atów ?eby z tego wyliczy? ci?ciwy skrzyde? bo na ka?dym rzucie inaczej by?o.

Jedna pro?ba, nie popadajmy w paranoje bo jak ja w tak? popadn? to na KA?DY model znajd? haka.

Problem regulaminowych modeli który poruszy? tak ostro ostatnio longer jest istotny ale nie najwa?niejszy! Teraz ka?dy sobie przemierzy swoje maszyny i doprowadzi do akceptowalnego poziomu. Ja z suwmiark?, linijkami itd lata? nie b?d? bo to nie moje zadanie. Nie moj? rol? jest stanie z batem i sprawdzanie wszystkiego!

Pozytyw jest taki, ?e teraz przynajmniej ka?dy b?dzie wiedzia? na czym stoi.

Air Combat to przede wszystkim dobra atmosfera, ?wietna zabawa w obr?bie obowi?zuj?cego regulaminu. Tego zepsu? nie pozwol?!

mm
ACE

Wysłany: 2014-03-11, 19:41   

O to mi chodzi?o.
P.S.
Ca?y rysunek zosta? PROPORCJONALNIE przeskalowany w Solid Edge tak aby mia? rozpi?to?? w skali 1/12 i okaza?o si? ?e np szeroko?? kad?uba w dwóch ró?nych rzutach tego samego rysunku ró?ni? si? o ok 15 %.

Ecik
ACE

Wysłany: 2014-03-11, 19:52   

Rozprawiacie Panowie o iaki? milimetrach, a na zawodach prawie po?owa modeli nie ma przedniej maski lub jej cz???, np. P 40 i zera na ostatnich zawodach. Brak iakiej? wypustki na skrzydle czy na kad?ubie nie spowoduje wi?cej ci??, a brak przedniej cz??ci kad?ubu tak.

mm
ACE

Wysłany: 2014-03-11, 19:58   

Brawo Ecik i o to chodzi!!!!!!!!!!!!!

jantar87
ACE
Robert

Wysłany: 2018-09-30, 08:50   

Cze??, Czy aktualny regulamin WWII to ten na g?ównej stronie z 2014.?
B?d? budowa? modele na nowy sezon HAHAHAH :mrgreen: musz? przypomnie? sobie to i owo :cool:

Kamikadze Wroc?aw -- ACES
Aircombat Zawiercie -- ESA

skidan
ACE

Wysłany: 2018-09-30, 17:43   

I mo?na nic nie zmienia?? Mo?na!!!😋

A ja bym jednak co? zmieni?. Wag? max modeli.
Jak zagranica chce i ich sta? lata? na zawodach nowymi modelami trzymaj?cymi limit wagi, to niech sobie lata. Ja mam 4-5 letnie modele z naklejkami z WASG 2014 i te? nadaj? si? do lotu. 👹

Eskadra Kamikadze Wroc?aw
stopie?: podpu?kownik
odznaczenia: Srebrna i B?zowa Gwiazda, FW, AC, BAS2011, BAS2012, BAS2013, BAS2014, BAS2016, BAS2017, AW, ACV, AI, BAC2017, ANC

jantar87
ACE
Robert

Wysłany: 2018-09-30, 20:44   

Dobrze, to s? jakie? zmiany? Jedyne co mi si? pami?ta ze zmian to, ?e waga ma 1200g z paliwem ?

Kamikadze Wroc?aw -- ACES
Aircombat Zawiercie -- ESA

Odpowiedz do tematu