Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ogłoszenie 
Ze wzgl?du na atak botów automatyczna rejestracja na forum zostaje wy??czona. W celu utworzenia nowego konta prosz? o kontakt. pjak2 000 na o2 . pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Limit wagi
Autor Wiadomość
Japim
Administrator
Site Admin

Wysłany: 2013-10-30, 12:26   Limit wagi

Czy przewidywane sa jakies ruchy na polu zwiekszenia dopuszczalnego limitu wagi - np dla modeli dwusilnikowych?
Chodze dookola Welkina juz drugi rok i majac na uwadze, ze nie zmieszcze sie w limicie 1700gr to nie chce mi sie nawet do niego zagladac. Gdyby limit dla dwusilnikowcow byl podniesiony np do 2000gr (nie mowie ze to dobry pomysl) to model moglby pojawic sie na zawodach. Z napedem 2 x 2.5cm3 lub 2 x elektryk (nie mowie tutaj o durnym zapisie 9" smigiel...) moznaby zrobic wolny, ale zwinny model ktory urozmaicilby flote. A tak niestety brakuje tych 100 - 150 gr.

karolwd
ACE
Se tak se latam

Wysłany: 2013-10-31, 07:39   

Raczej ruchów w t? stron? nie ma. Powiedzia? bym, ?e mog? pojawi? si? wr?cz przeciwne. Na t? chwil? planowane s? zmiany które maj? na celu zwi?kszenie ilo?ci modeli my?liwców czyli wszystkiego <4ccm.
Teraz mo?na sk?ada? propozycje zmian w regulaminie ale ja bym nie wró?y? pozytywnego odzew dla zwi?kszenia wagi.

Japim
Administrator
Site Admin

Wysłany: 2013-11-02, 12:50   

Mi g?ównie chodzi?o o limit dla dwusilnikówek.
A mo?esz wyja?ni? o co chodzi z tym <4cm - bo nie rozumiem kontekstu.

karolwd
ACE
Se tak se latam

Wysłany: 2013-11-02, 22:41   

Wiem, ?e chodzi?o Ci o wielosilnikowe modele.
Co do tych 4ccm to chodzi o zwi?kszenie udzia?u w walkach modeli my?liwców czyli modeli o mniejszej pojemno?ci. W zabawie która w za?o?eniach mia?a my?liwskie walki powietrzne mamy aktualnie przera?aj?c? wi?kszo?? modeli bombowców które z zasady i uwarunkowa? regulaminu s? lepsze w pilota?u i nie tylko.
Jakie propozycje zostan? zg?oszone nie wiem jak tylko jakie? b?d? to na pewno Was poinformuj?.

Japim
Administrator
Site Admin

Wysłany: 2013-11-03, 13:16   

karolwd napisał/a:
W zabawie która w za?o?eniach mia?a my?liwskie walki powietrzne mamy aktualnie przera?aj?c? wi?kszo?? modeli bombowców które z zasady i uwarunkowa? regulaminu s? lepsze w pilota?u i nie tylko.

No to widze, ze historia zatacza kolo (jak zwykle zreszta) - w cyklu prawie 7 letnim. Przykladem moze byc wypowiedz Tomka Smigielskiego z 2008 (wide temat o P62 a sprawa regulaminu - ten sam dzial, 6 tematow nizej), ze w jednym z pierwszych tlumaczen regulaminu na jezyk polski oryginalne slowo "warbird" zostalo przetlumaczone jako "mysliwiec" zamiast samolot bojowy. W pozniejszych regulaminach wlasnie po zmianie warbird na samolot bojowy powstala cala masa samolotow bombowych... A teraz widze ze tendencja jest w druga strone - czyzby celowosc/przypadkowo tlumaczenia bylo jednak pozytywne?

Kiedys bylo cos jeszcze o minimalnej mocy startowej (500kM) i karabinach skierowanych do przodu..., ale moze tylko mi sie wydaje.

Odpowiedz do tematu