Forum ACES Polska Strona Główna

Forum ACES Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
he 162 w esa?
Autor Wiadomość
Pilot71
ACE

Wysłany: 2013-04-20, 16:43   he 162 w esa?

Witam,

Temat nie nowy ale postanowiłem dla urozmaicenia i własnej satysfakcji zbudować sobie tunelowca w ramach esa. Foto relacji z budowy jako takiej nie będzie bo i nie planowałem jej robić, ale plany się zmieniają. Mam tylko kilka zdjęć i film z kamerki pokładowej (jak wrzucę do netu to podam link).
Po krótce:
-turbinka to 56mm tower pro,
-regulator turnigy 60A niestety za mały dla tego silnika bo odcina zasilanie przy pełnym gwizdku,
-serwa tx500 razy trzy,
-odbiornik zmieniłem na yeti 5 cztero kanałowy 35MHz,
-pakiet Ray 2200mAh 3S
-całość do lotu około 480 g.

Model wykonałem nie z zestawu (poza skrzydłami, które "pożyczyłem" od PZL Żubra; mam nadzieję że Marek się nie pogniewa :)
Kadłub wystrugałem z płyty EPP 50mm, stateczniki zaś z 8mm, zdecydowałem się na razie nie robić sterów kierunku, ale pewnie za jakiś czas się pojawią. Rozpiętość skrzydła to 860mm, długość kadłuba jest niewiele mniejsza.
Po pierwszym jak na razie locie mam miłe odczucia, model lata przyjemnie i przewidywalnie nawet na małej prędkości, przy dużej prędkości zauważyłem myszkowanie ogona. Brakuje tylko malowania ale z tym się jeszcze trochę wstrzymam.

fotki są pod tym linkiem:
https://plus.google.com/photos/107627178508835627718/albums/5868954873494114065?banner=pwa

dodałem film:
http://www.youtube.com/watch?v=9oM6mJIIaTo

Odpowiedz do tematu