Menu Główne
Strona główna
Reguły ACES
Regulamin WW I
Regulamin WW II
Regulaminy ESA
Zawody
Kalendarz
Forum
Eskadry ACES
---Klasyfikacja Eskadr ACES WWI
---Klasyfikacja Eskadr ACES WWII
Eskadry ESA
---Klasyfikacja Eskadr ESA WWI
---Klasyfikacja Eskadr ESA WWII
Ranking Pilotów ACES
Linki
Kontakt
Sklepy z zaopatrzeniem
Statistics
Użytkownicy: 123
Newsy: 206
Odnośniki: 13
odwiedzających: 4915920
Ranking Pilotów ACES 2016
wtorek, 20 sierpień 2013
Odznaczeni narodową odznaką HAC
Imię i Nazwisko Miejscowość Rok przyznania odznaki Uzasadnienie
Grażyna Lisowska Pabianice 2009 Za bezinteresowny wkład pracy podczas organizacji zawodów:
Grabica 2007,Pabianice 2008,Grabica 2009, Pabianice 2009
Barbara Boboli Warszawa 2010 Za bezinteresowny wkład pracy podczas organizacji zawodów:
Lata 2009,2010,2011
Alina Miszczyk Wrocław 2011 Pierwsza kobieta na świecie latajśca w klasie modeli aircombat rc 1/8
Wielki wkład osobowości w popularyzację aircombatu wśród młodzieży
Mirosław Urbański
2012 Za wprowadzenie i popularyzację Air Combat ACES do Polski oraz za wieloletnie zasługi dla ACES.
Tomasz Śmigielski Pabianice 2015 Za nieocenione i wieloletnie wsparcie Air Combat w Polsce!
Wojciech Krajnik Wrocław 2016 Wojtek -człowiek orkiestra spajający liczne grupy modelarzy we Wrocławiu jednocześnie znajdujący czas na zrobienie zawodów z marszu mimo że jego praca zawodowa temu nie sprzyja.

Ranking Pilotów 2016 – ACES WWII
Lp. Pilot Eskadra Ilość lotów bojowych Ranga Ordery i Odznaczenia Użyte jednostki bojowe Uwagi
1 Tomasz Śmigielski Nietykalni 289 Generał  Złota Gwiazda, Srebrna Gwiazda, Brązowa Gwiazda
FW, ACV, ACC, AI, AW, AC, TS, ACT, Administrator
BAS2008, BAS2007
FW190A, FW190D, Hawker Typhon, Spitfire, IŁ-2, IŁ-10, TA 152H, P-51 Mustang, Me410, Hellcat, Me109, Ki64, Hawker Tempest, Heinkel 100, Airacobra, Lagg 3, Lightning, Mig 3, Saggitario Re2005, Spitfull, Zero 1NC i IRC member Poland 2006/7/8/9/10
2NC i IRC member Poland 2005/6
2 Piotr Eciak Husaria 182 Generał Broni Srebrna Gwiazda, Brązowa Gwiazda FW, AC, AW, AIC, FD, ACT, ACV, TS, AI
BAS2009, BAS2010, BAS2011 (Eskadra Kamikadze), Administrator
Hurricane, Me109, Ił-2, Me109Z, PZL P-11c, P-40, Spitfire, Sum, Fairey Battle Administrator: (Krajowy Sklep z Zaopatrzeniem) 2011/12/13/14/15
3 Mieczysław Bartoszek Szerszenie 181 Kapitan Srebrna Gwiazda, Brązowa Gwiazda
FW,AC,AIC,ANC,AW, ACV, ACC, TS, BAC2016
Ki64, Ił-10, Serian, Fairey Battle, B6N Zdobywca Pucharu Polski 2016
Mistrz Polski 2016
4 Wojciech Krajnik Kamikadze 160 Kapitan Srebrna Gwiazda, Brązowa Gwiazda
AC,AW,FW,AIC, BAS2009, ACV, BAS 2010, BAS 2011, BAS 2012, ACC, ANC, BAS 2015, BAS 2016
Me109, Hellcat, Tachikawa Mistrz Polski 2014
5 Michał Wdowikowski Czarne Orły 146 Porucznik Srebrna Gwiazda, Brązowa Gwiazda
FW,AC, TS,AIC, ACC, ACV, ACE, BAC2012, AW, ANC, BAC2013, BAS 2013, BAC 2014, BAC 2015
Me109, P-40, PZL P-11c, Dumbo, Fiat G.50, Tachikawa, Fairey Battle Zdobywca Pucharu Polski 2012, 2013, 2014, 2015
Mistrz Polski 2013, 2015
6 Tomasz Zalewski
134 Porucznik Srebrna Gwiazda, Brązowa Gwiazda
FW, ACE, TS,ACV ,ACC, ANC, AI, AW, AC, ACV
BAC2006
Me109 Zdobywca Pucharu Polski 2006
Mistrz Polski 2006
Mistrz Polski 2005
7 Krzysztof Sionek Łowcy 124 Porucznik Srebrna Gwiazda, Brązowa Gwiazda
FW,AC,AW, ACV
Me109, Ił-2, PZL P-11c
8 Jan Horodyski Nietykalni 118 Major Srebrna Gwiazda, Brązowa Gwiazda
BAS2008, FW,AC,TS,AW,ANC,ACC,AIC,FD,ACV
Hurricane, Ił-10, Ki-45, Lagg-3, PZL P-11c, Blackburn Skua Mk II, Ki-61 2NC 2008/9/10
Mistrz Polski 2007
9 Marek Dawidowicz Kamikadze 117 Generał  Srebrna Gwiazda, Brązowa Gwiazda
BAC 2008, FW, AC, AW,TS, Administrator, BAS 2009, ACV, ANC, BAS 2010, BAS 2011, BAS 2012, ACC, BAS 2015, BAS 2016
Me109, Ił-2, Ki-61, Mig 7, Spitful, TA152, F4U Corsair, Hurricane, Tachikawa, Saiun Zdobywca Pucharu Polski 2008
2NC Poland 2006/7/8
Administrator: (Krajowy Sklep z Zaopatrzeniem) 2006/7/8/9/10/11/12/13/14/15
Mistrz Polski 2012
10 Mirosław Urbański Czerwone diabły 111 Podpułkownik Srebrna Gwiazda, Brązowa Gwiazda
FW, BAC2005, ACE, TS, ACV, Administrator, ACC, AI, AW
Me109, Ki64 Zdobywca Pucharu Polski 2005
1.NC 2003,2004,2005
11 Jacek Eciak Husaria 105 Porucznik Brązowa Gwiazda
FW,AC,TS,AIC,AW, BAS 2009, ACV, BAS 2010, BAS 2011
Ił-2, Sum, Spitfire, Fairey Battle
12 Arkadiusz Pacuszka Wściekłe Psy 100 Porucznik Brązowa Gwiazda
FW,AC,AIC,AW, ACV, TS, ACC
Ił-2, Hellcat, Ki-64, Kate
13 Sławomir Janke
97 Podporucznik Brązowa Gwiazda
FW, AI, AW, AC,ACC,ACV, TS
Ił-2, Me109
14 Zygmunt Kraszewski Szerszenie 93 Podporucznik Brązowa Gwiazda
FW, ACE, ACC, AW, AC, ACV
Hurricane, Ki-61, Ki-64, Typhon, Ił-10, Me109
15 Zbigniew Wdowikowski Czarne Orły 92 Podporucznik Brązowa Gwiazda
FW,AC,AIC, AW, TS, ACV, ACC, CO, BAS 2013
Me109, Dumbo, FW190A, Fiat G.50, Saiun, Zero Organizator EASG2007
16 Karol Wdowikowski Czarne Orły 86 Generał Major Brązowa Gwiazda
FW,AC, AW, Administrator, BAS 2013, ACV, AI
Fiat G.50, Zero, Me109, FW190 Dora, P-40, P-51 1.NC 2012, 2013, 2014, 2015, 2016
2.NC 2011
17 Daniel Skiba Kamikadze 86 Kapitan Brązowa Gwiazda
FW,AC, BAS 2011, BAS 2012, AW, ACV, AI, ACC, TS, BAS 2015, BAS 2016
Arsenal 2.NC 2015, 2016
18 Paweł Szpak Nietykalni 84 Podporucznik Brązowa Gwiazda
FW,AC,AW, BAS2008, BAS2007, ACV, ACC,TS
Me109, Ki-64, Ta152
19 Arkadiusz Kinasz Kamikadze 79 Podporucznik Brązowa Gwiazda
AC,FW,AW, BAS2009, BAS 2010, ACC, ANC, ACV, BAS 2011, BAS 2012, TS, BAS 2015, BAS 2016
Hellcat, FW190, Tachikawa, F4U Corsair, Fairey Battle
Mistrz Polski 2011
20 Mariusz Grabowski Husaria 75 Podporucznik Brązowa Gwiazda
FW,AC,AW,AIC,ACE,TS,ACC, ACV
Tachikawa, Ił-2, Fairey Battle, Blackburn Firebrand
21 Piotr Miszczyk

Odszedł na zawsze
20-09-2010
Kamikadze 70 Podporucznik Brązowa Gwiazda
AC,AW,FW,TS,ACC, ACE, BAS 2009, AIC,ACV, ANC, BAC2010, BAS 2010, HAC 2010, BAS 2015, BAS 2016
F4U Corsair, Arsenal, Latecoere
Mistrz Polski 2010
Zdobywca Pucharu Polski 2010
22 Grzegorz Stamborski Północny Grom 68 Podporucznik FW,AC, AW, AI, ACV Spiteful, Zero, Me109
23 Andrzej Toczewski Łowcy 61 Podporucznik Brązowa Gwiazda
FW,AC,FD,AW, ACV
Me109, Ta152, Spitfire
24 Łukasz Toczewski Łowcy 59 Major Brązowa Gwiazda
FW,AC,AW, Administrator, ACV
Spiteful, F4U Corsair, Spitfire 2.NC 2012, 2013, 2014
25 Marian Miszczyk Kamikadze 59 Podporucznik Brązowa Gwiazda
FW,AC,AW, BAS 2011, BAS 2012, ACV, AI, BAS 2015, BAS 2016
Latecoere, Arsenal, Ił-2
26 Paweł Janczewski Wściekłe Psy 54 Podporucznik Brązowa Gwiazda
FW,AW,AC, TS, ACV
Ił-2, Hellcat, Fairey Fulmar, B6N, Ki-64, KI-61
27 Andrzej Żelazowski Wściekłe Psy 51 Podporucznik Brązowa Gwiazda
TS, FW, AC, AIC, AW, ANC, ACC, BAC2009, ACV
KI-64, Kate Mistrz Polski 2009
Zdobywca Pucharu Polski 2009
28 Alina Miszczyk Kamikadze 51 Podporucznik BAS 2012, FW, AC, AW, AI, Int. HAC 2014, ACV, BAS 2015, BAS 2016

29 Andrzej Kowal Północny Grom 48 Sierżant FW, AC, AW Zero, Jak-3
30 Marcin Boboli Nietykalni 47 Podporucznik FW,AC,AIC,AW,
Administrator
Me109, Ił-2, Zero, Spitfire 1NC 2011
31 Kazimierz Tracz
47 Sierżant FW,AW,AC Me109, F4U Corsair, Ki-64
32 Stanisław Kowalczyk Nietykalni 46 Sierżant FW,AC,AW Ła, Me109, Blackburn Skua Mk II
33 Jacek Sobotka Wściekłe Psy 45 Sierżant FW,AW,AC,
TS,ACC,BAC2011
Ił-2, Ki-64, Kate Zdobywca Pucharu POLSKI 2011
34 Tomasz Malinowski Nietykalni 39 Sierżant FW, AC,TS,ACC,AW,AIC,
BAC2007
BAS2007
BAS2008
Ił-2, Ki-64, Ił-10 Zdobywca Pucharu Polski 2007
35 Roman Mańko
37 Sierżant FW,AC,AIC,AW,ANC,ACC KI-64 Mistrz Polski 2008
36 Krzysztof Zdonek Północny Grom 37 Sierżant FW,AC, TS, AW Me109, Zero
37 Bogdan Robak
34 Sierżant FW,AC,AW,AIC,ACC,
TS
Ił-2, Ki-64, Corsair, Tachikawa
38 Maciej Wnuk
34 Sierżant FW,AC,AW Ki-61, Me109
39 Sławomir Seredyn Kamikadze 33 Sierżant FW,AC,AW,
BAS 2009, BAS 2010, BAS 2011, BAS 2012, BAS 2015, BAS 2016


40 Piotr Kubissa Czarne Orły 33 Porucznik FW, AC, AW, BAS 2013, Administrator Me109, Fairey Battle, Ił2 Administrator CoRe 2014, 2015, 2016
41 Robert Janowski
33 Sierżant FW, AC, AW IŁ-2, Me109
42 Mateusz Stamborski
33 Sierżant FW, AC, AW Me109
43 Damian Szukiel Husaria 32 Sierżant FW, AC, AW, ACC Blackburn Firebrand
44 Sergiusz Pogwizd Kamikadze 32 Sierżant FW,AC, BAS 2011, BAS 2012, AW, BAS 2015, BAS 2016 P-40
45 Adam Lenik
28 Sierżant FW,AC, AW, ACC

46 Krzysztof Kiermacki
27 Major FW,AW,AC,AIC, Administrator Me109 Administrator: (Krajowy Sklep z Zaopatrzeniem) 2011/12/13/14
47 Marek Betka Kamikadze 24 Kapral FW,AC, AW, BAS 2015, BAS 2016

48 Michał Zieliński Północny Grom 22 Kapral FW, AC, AW Zero
49 Paweł Bysyngier Fly-Kaida 21 Kapral FW, AC, AW Repu, Thun, Zero, Mig-3
50 Mirosław Stachowski Czarne Orły 20 Kapral FW,AC,AW, FD, AIC, BAS 2013 Saiun, Dumbo, Fiat G.50
51 Mirosław Skowroński
20 Kapral FW,AC

52 Przemysław Jakubczak Wściekłe Psy 19 Generał Broni FW, Administrator, AW, AC, Mig7, Corsair, TA152 administrator WWW 2005,2006,2007,2008,2009,2010,2011, 2015
53 Tomasz Wartacz
18 Kapral FW,AC Ił-2
54 Krzysztof Wieczorek
17 Kapral FW,AC, AW

55 Paweł Urbański Czerwone Diabły 14 Sierżant FW, AC, AW, Administrator Me109 1.NC Poland 2005/6
56 Marcin Olas Nietykalni 14 Kapral FW,AC Ił-10, Ił-2
57 Tadeusz Cieślik
14 Kapral FW,AC, AW

58 Igor Czernik
13 Kapral FW,AC

59 Tomasz Betka Kamikadze 13 Kapral FW,AC, BAS 2015, BAS 2016

60 Krzysztof Śmigielski
11 Kapral FW,AC,AW P-51, Ił-2
61 Mirosław Wesołek Północny Grom 10 Kapral FW,AC

62 Juliusz Bystrzycki Fly-Kaida 10 Kapral FW,AC Zero
63 Kacper Kania
9 Kapral FW,AC,FD D504, Fairey
64 Mariusz Miazga
9 Kapral FW,AC Me109
65 Jan Grętkiewicz
9 Kapral FW, AC, ACC P47
66 Patryk Pietrusiewicz
8 Kapral FW,AC,AW

67 Bartłomiej Dobrowolski
8 Kapral FW,AC

68 Andrzej Miazga
7 Kapral FW,AC

69 Leszek Przestrzelski Czerwone Diabły 7 Kapral FW,AC,AW Hurricane
70 Piotr Mandat Szerszenie 7 Kapral FW,AC,AW Me109, Ki-64
71 Marcin Lipiński
7 Kapral FW,AC

72 Jacek Gonczar
5 Kapral FW, AC

73 Witold Szymański
5 Kapral FW,AC, AW

74 Krzysztof Ślipek
5 Kapral FW,AC

75 Zbigniew Kozłowski
4 Kapral FW,AC

76 Tomasz Maik
4 Kapral FW,AW,AC IŁ-2
77 Krzysztof Manaczyński Fly-Kaida 4 Kapral FW, AC

78 Karol Szendi
3 Kapral FW,AW,AC

79 Rafał Chmielewski
3 Kapral FW,AC P-40
80 Tomasz Sowa
3 Kapral FW,AW,AC

81 Łukasz Grezel Szerszenie 3 Kapral FW,AC Ił-10, Ki-64
82 Bartłomiej Pytko
3 Kapral FW,AC, P-47
83 Marcin Kalata
3 Kapral FW,AC

84 Grzegorz Woźniak
3 Kapral FW,AC IŁ-2
85 Patryk Zagrajek
3 Kapral FW,AC

86 Marcin Blasiak Wściekły Gąsior 3 Kapral FW,AC

87 Marian Gąsiorowski Wściekły Gąsior 3 Kapral FW,AC

88 Andrzej Kowalczyk
3 Kapral FW,AC

89 Jakub Wójcik
3 Kapral FW,AC

90 Grzegorz Bielecki
3 Kapral FW,AC

91 Piotr Jaworski
2 Kapral FW,AC Me109
92 Piotr Goliasz
2 Kapral FW,AC TA152
93 Hubert Naguszewski Wściekły Gąsior 2 Kapral FW,AC

94 Przemysław Pisarek
2 Kapral FW,AC, AW

95 Wojciech Urban
1 Kapral FW,AC

96 Marcin Jasiński
1 Kapral FW,AC KI-64
97 Rafał Wiaderek
1 Kapral FW,AC

98 Jan Muchowski
1 Kapral FW,AC

99 Artur Krupa
1 Kapral FW,AC