XII Bitwa o Wawel

Zawody i imprezy ACES
Awatar użytkownika
mirolek
Rookie
Kontakt:

XII Bitwa o Wawel

Post autor: mirolek »

Stowarzyszenie Aircombat Kraków przy wsparciu Radnego Miasta Krakowa Tomasza Darosa oraz Centrum Młodzieży im. H.Jordana zaprasza na bitwę aircombat o tytuł MISTRZA POLSKI w sezonie 2022r jaka rozegrana zostanie na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim.

Obrazek

Zawody zostaną rozegrane wg. regulaminu ACES modeli skalowanych 1:12 oraz 1:8 w dniach 2 i 3 lipiec.

Program zawodów:

dzień pierwszy 2.07.2022r

rejestracja zawodników do godziny 10-ej

10.30 - rozpoczęcie zawodów: powitanie zawodników, kontrola zgłoszonych modeli, ustalenie kolejek startowych

11,00 - 17.00 walki eliminacyjne ww1 oraz ww2 - 4 rundy w każdej kategorii ( w przerwie ok.14 obiad)

18,30 - integracyjne spotkanie przy grillu

dzień drugi: 3.07.2022r

10.00-13.00 - walki walki eliminacyjne ww1 oraz ww2 - 2 rundy w każdej kategorii

13.00 - obiad

14.00 - walki finałowe w obu kategoriach

15.00 - zakończenia zawodów

Mapa dojazdu na teren zawodów, analogicznie jak w poprzednich latach
Obrazek

Organizator zapewnia:

- możliwość biwakowania na terenie lotniska w miejscu wiaty przy zabudowaniach biurowych

- agregat prądotwórczy na miejscu zawodów celem ładowania pakietów

- obiady oraz napoje ciepłe i zimne na miejscu zawodów

Rejestracja zawodników do 30.06.2022r na adres: wesoly_miro(wytnij)lek@interia.pl

Każdy uczestnik zawodów zobowiązany jest posiadać ważne modelarskie ubezpieczenie OC oraz w zgłoszeniu podać numer ewidencyjny pilota RC i kategorię w jakiej startuje

Zgłoszone do startu modele muszą być oznaczone indywidualnym numerem ewidencyjnym pilota RC

ZAPRASZAMY 🙂

ms
Ostatnio zmieniony pn cze 27, 2022 12:36 pm przez mirolek, łącznie zmieniany 3 razy.
samolocik
Rookie

Re: XII Bitwa o Wawel

Post autor: samolocik »

W sobotę będą pyszne kanapki z pastą jajeczną dla strudzonych dojazdem podróżników :D
Awatar użytkownika
mirolek
Rookie
Kontakt:

Po ostatnich ustaleniach z dyrekcja lotniska, potwierdzono możliwość biwakowania na terenie Aeroklubu i wskazano miejsce na rozbicie namiotów lub postawienie kampera.
Będzie zapewniony również dostęp do węzła sanitarnego w ramach zabudowań Aeroklubu - poniżej lokalizacja.

Obrazek

Przy zgłoszeniu udziału w zawodach, proszę o informację kto przewiduje nocleg na lotnisku.

Proszę również zaopatrzyć samochód w białą kartę A4 wyłożoną na przednią szybę z napisem "zawody aircombat" - samochody z takim oznaczeniem będą przepuszczane boczną drogą obok pasa na miejsce zawodów a po zakończonym dniu zawodów będą uprawnione do pozostania na noc w sąsiedztwie miejsca biwakowania.

ms

EDIT: 30.06
aktualna lista zawodników:

1. Mirosław Skowroński
2. Damian Śliwa
3. Grzegorz Bielecki
4. Krzysztof Ślipek
5. Wojciech Krajnik
6. Damian Szukiel
7. Marek Betka
8. Tomasz Betka

.... panowie rejestrować się i przyjeżdżać na zawody :-) mamy przygotowane bardzo atrakcyjne nagrody i naprawdę warto powalczyć nie tylko o sam zaszczytny tytuł "Mistrza Polski w sezonie 2022"
Awatar użytkownika
mirolek
Rookie
Kontakt:

Po dwóch dniach zmagań, pięciu rundach zaciętych walk eliminacyjnych i rozegranych finałach, wszystko stało się jasne:
Mistrzem Polski w sezonie 2022r w kategorii ww2 został Tomasz Betka
Obrazek

Mistrzem Polski w sezonie 2022r w kategorii ww1 został Mirosław Skowroński.

Obrazek

Poniżej wyniki obu kategorii:
Obrazek

Obrazek

W sobotę lotnisko w Pobiedniku przywitało nas lekką mżawką ale pogoda szybko się poprawiła. Z każdą godziną było tylko lepiej a niedziela to już prawdziwy upał. Taka zmienność warunków pogodowych to dla zawodników latających na silnikach spalinowych prawdziwe wyzwanie ale Mistrzostwa Polski są dla zawodników z doświadczeniem i sporym nalotem na różnych imprezach i wszyscy sobie z tym poradzili znakomicie .... choć nie wyjaśnione pozostaną przyczyny tajemniczych i dość licznych lądowań w kukurydzy 😉 Sam zaliczyłem kukurydzę dwa razy ale modele udało się szybko odnaleźć, gorzej było z modelem Pawła i Grzegorza których w zielonych liściach trudno było odszukać.
W takich chwilach ważna jest siła grupy a grupa kombaciarzy najlepiej się tworzy w całodziennej zaciekłej rywalizacji a wieczorem przy grillu i browarnych opowieściach :lol:
Podobnie jak w Płocku przy ognisku, również i w Krakowie miło spędziliśmy wieczór na wspominaniu walk, narzekaniu na małą ilość spotkań w powietrzu i uzgadnianiu kolejnych planów na zawody Euro-Cup. Troche nas mało startuje i chyba nikt z nas nie ma pomysłu aby było nas więcej. Trud i koszty dojazdu muszą rywalizować z kapciami przed telewizorem. Mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku dojadą zawodnicy z Północnego Gromu czy z Płocka, których tym razem zabrakło a może pojawią się też nowi dla których aircombat stanowić będzie spore emocje i przyczynek do kolejnych spotkań na zawodach.

Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom którzy zdecydowali się odwiedzić Kraków.
Obrazek

Mam nadzieję, że XII Bitwę o Wawel będziecie miło wspominać - do zobaczenia z rok.
ms
Ostatnio zmieniony śr lip 06, 2022 10:49 am przez mirolek, łącznie zmieniany 2 razy.
Wodzu
Rookie

Post autor: Wodzu »

Podziękowania dla wszystkich Krakusów za za zorganizowanie i przeprowadzenie udanych MP ACES 2022. Jedynie kłopotliwe było przenoszenie się z płyty lotniska do części socjalnej i spanie blisko drogi, ale rozumiemy ,że takie są przepisy lotniska zapasowego i nie da się przeskoczyć tego tematu. Na następny raz trzeba wziąć stopery do uszu albo więcej alkocholu….
Nie rozumiem natomiast efektu kukurydzy, bo ja wpadłem w nią trzy razy, kompletnie niesterowalnym modelem. Dodatkowo Damian został krakowskim wróżem, bo dwie sekundy po tym jak powiedział, że dawno nie byłem w kukurydzy zakończyłem tam lot po 14 s.po raz trzeci.W obydwu modelach miałem identyczne serwa i obawiam się, że to któreś z nich robiło zwarcie i BĘC odcinał zasilanie i rozbindowywał odbiornik. No chyba ,ze Duch Kukurydzy :mrgreen: .
Dzięki „kukurydzy” w piątym locie miałem 53 pkt. i spadłem z pierwszego na trzecie miejsce w WW II.
W WW I natomiast dzięki Damianowi, który chciał uciąć tasięmkę a wjechał mi od tylu w Balillę wskoczyłem z 3 na 2, bo musiałem latać Pfalzem i zyskałem na punktacji statycznej.
Faktycznie obecnie wyjazd na zawody to duże obciążeni finansowe (przy jeździe na gazie we dwóch do Krakowa 150-paliwo + autostrady, 100 zł wpisowego za dwa dni obiady +biesiada( cena w normie), suchy prowiant i mokre picie + KFC po drodze-150 i uzbiera się 400 zł. Myślę ze raz czy dwa razy w roku można pojechać do Krakowa, aby porządnie polatać :D
Pozdrawiam Wojtek
Tylko trening czyni mistrza
tb86
Rookie

Post autor: tb86 »

Również chcę podziękować za zorganizowanie zawodów.
Cieszę się, że Mirek zdecydował się na dwudniową rywalizację - dzięki temu można było latać więcej rund i nawet jeśli jakaś runda była nieudana (na przykład Wojtka) to i tak można osiągnąć dobry wynik.
Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest oczywiście wieczorna biesiada, przy której można było spokojnie porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, pomyśleć o przyszłości combata i oczywiście powspominać, jak było kiedyś. 😁 A i wakacyjny termin zawodów też w porządku, bo dzień długi i noc ciepła.
Koszty oczywiście też są, ale ta rywalizacja/zabawa na pewno to rekompensuje.
Przenoszenie się na nocleg z płyty lotniska było pewnym utrudnieniem, niemniej jednak to tylko kilkaset metrów, a zyskaliśmy dzięki temu wygodne ławy, przy których mogliśmy wszyscy usiąść i dodatkowo było zaplecze sanitarne, więc w sumie na Plus.
Oczywiście rywalizujemy dla fanu, ale nagrody, które zapewnił organizator były naprawdę wypasione 😁
Ps. Nie mogę otworzyć załączników, które Mirek umieścił - czy tylko ja mam taki problem?
Damian

Post autor: Damian »

No tak, Wodzu wspomniał o kukurydzy ale to nie wszystko, inną "plagą" były drukowanki które za wszelką cenę pragnęły udowodnić swoją wyższość nad laminato-konstrukcją.
Walki w AIRCOMBAT są jak prawdziwa wojna gdzie wiele czynników ma wpływ na wygraną lub przegraną dlatego ostatecznie być może i dla mnie dobrze skończyła się kraksa z Ballilą Wodzową.
Podziękowania dla ekipy z Krakowa za zorganizowanie imprezy a szczególnie za siłę i wytrwałość, atrakcyjne nagrody jakich na bank nikt się nie spodziewał.
Do zobaczenia w Krakowie za rok!
Damian

U mnie linki też nie działają.
Awatar użytkownika
mirolek
Rookie
Kontakt:

Nie było chyba wcześniej problemu bo i plakat i mapka dojazdu były widoczne :-((
może spróbujcie ten link do całej galerii:https://photos.app.goo.gl/yV5AWey9Gx5SwAJV8

wyniki już w niedzielę z lotniska wysłałem do Karola ... powinny być już w Co-re

ms
Damian

Mirku teraz sprawdziłem, nie działa w telefonie ale na komputerze wszystko jest ok.
ODPOWIEDZ