Mistrzostwa Niemiec Bad Langensalza 2022

Zawody i imprezy ACES
marekb

Mistrzostwa Niemiec Bad Langensalza 2022

Post autor: marekb »

W weekend 17-18.09 pojechaliśmy z Tomkiem do Bad Langensalza na Mistrzostwa Niemiec. Miał z nami jeszcze jechać Wodzu, ale niestety zmogła go choroba. Na zawody do Niemiec przyjechała również ekipa z Czech. Statrowało w sumie około 20 pilotów. Loty odbywały się w trzech kategoriach ACES WWI, ACES WWII i EPA WWII. Kolejki lotów były rozpisywane systemem "niemieckim", czyli przynajmniej na początku startowaliśmy po 7 w walce. Różnica ESA / EPA w stosunku do "naszej" jest taka, że stosują taśmy jak w ACES WWI i że model można podnieść tylko z strefy lądowań. Również czas lotu jest dłuższy i wynosi 7 minut. Z powodu innej taśmy liczba cięć jest mniejsza -sędziowałem Pavla Dvoraka i naliczyłem 8 przypadków kiedy bibuła była by już obcięta, ale cięć miał tylko 2. No i nie ma również biegania i lepienia modeli po kolizji jak spadną gdzieś dalej. Mi nasze rozwiązania z ESA zdecydowanie bardziej odpowiadają. Pierwotnie zawody były zaplanowane na 5 rund + finały, niestety pogoda utrudniała rozgrywanie zawodów. Silny wiatr wiał przez cały czas, dodatkowo opady deszczu, a w jednaj rundzie nawet była wichura i grad. Z tego powodu rozegrano w sobotę po 3 kolejki, a w niedzielę tylko finały by zdążyć przed deszczem. Nasze miejsca to od połowy stawki w dół (może brakło trochę szczęścia), ale dobrze odzwierciedlają nasz poziom.
Były to już moje 7 zawody ACES w tym sezonie. Z Tomkiem zgodnie stwierdziliśmy że to już wystarczy. Jednak wczoraj Stephen napisał, czy jedziemy 28.10 do Czech? No i zaczynamy się zastanawiać :lol:
Przesyłam link do zdjęć z zawodów: https://photos.app.goo.gl/ZoZDBVQfq7zBVsLL7
Awatar użytkownika
AQUARIUS
Rookie

Re: Mistrzostwa Niemiec Bad Langensalza 2022

Post autor: AQUARIUS »

Jednak wczoraj Stephen napisał, czy jedziemy 28.10 do Czech? No i zaczynamy się zastanawiać
Prawdziwi zawodnicy - szacun! Jak Wy to czasowo ogarniacie???
japim
Site Admin

Post autor: japim »

Czy dobrze widzialem ze Enrico latal moja drukowana Ki61?
tb86
Rookie

Post autor: tb86 »

Tak dobrze napisane latał... Niestety miał dwie i dość szybko je "zestrzelili"
samolocik
Rookie

Post autor: samolocik »

Te zawody w Czechach to gdzie i kiedy? Pytam z ciekawości.
tb86
Rookie

Post autor: tb86 »

http://aircombat.eu/contests.htm
Na tej stronie możesz znaleźć daty i miejsca zawodów oraz osoby do kontaktu
A w zakładce z wynikami również informacje jaki zawodnik na jakich zawodach ile zdobył punktów jakie miejsce... Oczywiście z zagranicznych zawodach bo z naszymi zawodami to tak różnie :evil:
samolocik
Rookie

Post autor: samolocik »

Dzięki!
Nie widzę zawodów 28-go października w Czechach. Są wcześniej 22-go "Budkovice Czech Heawen WWII"

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
Jacek
Rookie
Kontakt:

Post autor: Jacek »

tb86 pisze: pt wrz 30, 2022 12:27 am A w zakładce z wynikami również informacje jaki zawodnik na jakich zawodach ile zdobył punktów jakie miejsce... Oczywiście z zagranicznych zawodach bo z naszymi zawodami to tak różnie :evil:
W sumie poruszyłeś temat, o którym już dawno chciałem wspomnieć na forum: "informacje jaki zawodnik na jakich zawodach ile zdobył punktów". No z naszego podwórka (ESA, bo tylko tutaj sprzątam ;) ), to widzę, że problemem dużym jest, aby organizator opublikował na forum wyniki z zawodów, a co dopiero przesłał je do NC, aby Ci mogli wpisać je do Core. W zeszłym roku był z tym problem (ponad pół roku czekałem na wyniki) i w tym roku mimo jasnego sformułowania, że organizator ma obowiązek w ciagu 3 dni udostępnić wyniki nic się nie zmieniło... Z jednych zawodów ani nie mam potwierdzenia wyników, ani składek na PP. Czy tak ma to wyglądać? Czy aktualnie komuś oprócz NC zależy na tym, aby wyniki z zawodów znalazły się na forum / w Core? Aby prowadzić ranking Pucharu Polski?
Pozdrawiam
Jacek Owczarczak
NC2 ESA
Ecik
Ace Pilot

Post autor: Ecik »

Tak zależy nam aby wyniki były opublikowane. Ostatnio, a zwłaszcza w tym roku nie wiadomo czy zawody się wogóle odbyły, a co dopiero wyniki. Tak to jest jak rozdajemy organizację zawodów byle komu i tak będzie jak nawet zawodnikom nie chce się pisać. Oczywiście są asy co piszą, ale jest to dwóch, nio może trzech pilotów.
Awatar użytkownika
Jacek
Rookie
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Ecik pisze: wt paź 04, 2022 2:27 pm Tak zależy nam aby wyniki były opublikowane. Ostatnio, a zwłaszcza w tym roku nie wiadomo czy zawody się wogóle odbyły, a co dopiero wyniki. Tak to jest jak rozdajemy organizację zawodów byle komu i tak będzie jak nawet zawodnikom nie chce się pisać. Oczywiście są asy co piszą, ale jest to dwóch, nio może trzech pilotów.
To dobrze, że komuś zależy, aby wyniki było opublikowane :D. Czyli Combat jeszcze żyje ;).
Ja nie twierdzę, że każdy powinien pisać na forum, ale rzeczywiście byłoby miło gdyby więcej osób wyraziło zainteresowanie wynikami / zawodami / treningami :)
Pozdrawiam
Jacek Owczarczak
NC2 ESA
ODPOWIEDZ