Bitwa o Płock rozegrana!!!

Zawody i imprezy ACES
Awatar użytkownika
AQUARIUS
Rookie

Bitwa o Płock rozegrana!!!

Post autor: AQUARIUS »

Kolejna ostatnia bitwa o Płock za nami. Pogoda była taka jak powinna być - dla zawodowców, a nie maminsynków! W sobotęlało, w niedzielę wiało, ale wspólnie daliśmy radę. Frekwencja była wysoka, było sporo starych znajomych i kilku debiutantów. Mieliśmy też kilkoro gości, może nie związanych na stałe z kombatem, ale po tym o widzieli na pewno do nas dołączą. Generalnie na zawodach starła się nowa i stara szkoła. Pewnym krokiem wkraczają na pole bitwy drukowanki i elektryki, ale spalinowe laminaty wcale łatwo pola nie oddają.Takie spotkania i konfrontacje w powietrzu to świetna okazja do wymiany doświadczeń, co starym polskim zwyczajem odbywało się głośno i wesoło. W sobotę udało się nawet rozpalić ognisko. Jeszcze raz dziękujemy za liczne przybycie i do zobaczenia. Obszerniejsza relacja będzie na naszej stronie rcplock.
Awatar użytkownika
mirolek
Rookie
Kontakt:

Re: Bitwa o Płock rozegrana!!!

Post autor: mirolek »

Brawa dla organizatora który mimo burzy , ulewnego deszczu i nieprzeciętnego wiatru dzielnie przeprowadził imprezę do końca - Płock to uznana w aircombacie marka ..tylko szkoda, że to już ostatnie zawody :D

Drukowanki i elektryki ... widać było podział na tradycję i nowoczesność ale moim zdaniem nie ma tu lidera i każdy ma swoje atuty.
Dla mnie widok rozpadającego się w powietrzu drukowanego modelu w pierwszym skręcie chwilę po starcie jest niezapomniany, podobnie jak hektolitry używanego CA po każdym lądowaniu aby dało się znów wystartować. Płaskie profile, niska waga i osiągane duże prędkości przemawiają za tymi nowościami ale tradycyjne technologie jak laminat w połączeniu ze skrzydłami z epp radził sobie w ww1 a laminat z lekkimi skrzydłami i silnikiem spalinowym radził sobie w ww2.
Na pewno kończy się era silników spalinowych w ww1 ale w ww2 jeszcze to trochę potrwa .... laminatowy Tempest z odłamkami plastiku przelatał rundę do końca a w kolizji nawet nie poczuł jak w zmiótł z planszy model drukowany :-) To jest siła laminatu na całą rundę bo przewaga prędkości jest atutem drukowanek tylko do połowy rundy a potem rządzi już tylko dym i ryczenie silnika spalinowego.

Jeszcze raz dziękuję organizatorom za kolejne spotkanie na Płockiej ziemi, fajne lotnisko, fajna impreza i tym razem nikt nie krzyczał żeby latać bliżej :-)
ms
Awatar użytkownika
AQUARIUS
Rookie

Mirek ale ja w końcu nie wyciągnąłem od Was tej cennej informacji! ;)
Awatar użytkownika
mirolek
Rookie
Kontakt:

.... widocznie z mało alkoholu było :lol:

ms
japim
Site Admin

Post autor: japim »

Oj - działo się. Cyknąłem setke albo dwie fotek. Filmiki też są.

Na PFMRC dziękowałem już i tutaj też podziękuję.

Największy sukces, że moje konstrukcje nie odstają od spalinówek i to latając na Liionach. Nie mówie o wykręconym Ile od Wodza albo Firebrandzie na 4cm3. Ale z innymi modelami spokojnie nawiązywały równoważną walkę w poziomie i w pionie do końca walki. Tak dobrze latały, że lądowanie Me163 na wyłączonym silniku skończyło się w pięknym wślizgiem w strefę... Ogólnie temat stref jest do dopracowania - ale to będzie w innym miejscu.

Fotki chyba wrzucę na google, a zmontowany film wląduje na Youtube.

Pytanie za milion punktów - ktoś cyknął może fotkę którejś mojej drukowanki w locie? z tasiemką? Albo np ma film?
PiotrekB

Post autor: PiotrekB »

Bitwa jak to bitwa. W sumie dobrze, że ostatnia. Można się spotkać bez rozbijania modeli :D

A czy tak klejonka/drukowanka nie straci skrzydła jakby się udało nim taśmę złapać?
Awatar użytkownika
AQUARIUS
Rookie

W sumie dobrze, że ostatnia. Można się spotkać bez rozbijania modeli
No to akurat w twoim stylu...
PiotrekB

Post autor: PiotrekB »

AQUARIUS pisze: śr cze 16, 2021 8:20 am
W sumie dobrze, że ostatnia. Można się spotkać bez rozbijania modeli
No to akurat w twoim stylu...
No moja towarzyska dusza wzięła górę nad duchem walki :lol: Ale to nie na zawsze. Kryzys taki po prostu.
"Brazylijski serial już nie cieszy jak kiedyś...
Awatar użytkownika
mirolek
Rookie
Kontakt:

Kryzys taki po prostu.
Jaki kryzys ....zbliża się rywalizacja w Krakowie a potem MP, nie ma czasu na kryzysy :lol:
Naprawiać modele proszę albo budować nowe, jeszcze sporo mamy do polatania przed czwartą falą wiadomo czego.

....czy ktoś jakiś link do zdjęć z zawodów w końcu załączy?
ms
Awatar użytkownika
AQUARIUS
Rookie

ODPOWIEDZ