Zapowiedzi modeli 3D

Modele WWII
Ecik
Rookie

Re: Zapowiedzi modeli 3D

Post autor: Ecik »

Śliczny jest, ładniejszy od Spitfire czy innych haniebnych samolotów, robię go, ale takiego 1:6.
GregKoval

Post autor: GregKoval »

No właśnie, a jak to się ma do regulaminu i zapisu o tym, że model musi być "zbudowany pomiędzy 1935, a '45". Do tej pory myślałem, że samolot musi odbyć chociaż lot próbny, aby się kwalifikował? Pytam z ciekawości, bo sam mam kilka swoich typów.
japim
Site Admin

Post autor: japim »

GregKoval pisze: pn mar 15, 2021 1:17 pm No właśnie, a jak to się ma do regulaminu i zapisu o tym, że model musi być "zbudowany pomiędzy 1935, a '45". Do tej pory myślałem, że samolot musi odbyć chociaż lot próbny, aby się kwalifikował? Pytam z ciekawości, bo sam mam kilka swoich typów.
Nie kwalifikuje się. Ale to jeden z niewielu zajefanych i w dodatku polskich konstrukcji. Czy byłby dopuszczony do zawodów? Ja myślę, że to zależy...
Czy projektowany był z myślą o byciu myśliwcem WWII (na równi z Me109, P51 itd) - zdecydowanie tak
Czy został budowany w wyspecyfikowanych w regulaminie ramach - zdecydowanie nie
Czy powinniśmy popularyzować polską myśl techniczną - tak

Czy jak byłbym organizatorem zawodów to dopuściłbym ten model gdyby spełniał pozostałe warunki techniczne dla modeli w swojej klasie rozmiarowej (silnik/ pakiet, rozmiary, masa) - zdecydowanie tak.

Czy regulamin jest logiczny? Nie. Patrz bombowce i rozpoznawcze które "nawiązują" równoważną lub wygraną walkę z prawdziwymi myśliwcami. Czy musiała powstać specjalna klasa TopGun dla tych którzy latają "prawilną" 2.5cm < 1m??? A podobno ACES WWII miał symulować prawdziwe walki...
GregKoval

Post autor: GregKoval »

japim pisze: pn mar 15, 2021 1:40 pm

Czy jak byłbym organizatorem zawodów to dopuściłbym ten model gdyby spełniał pozostałe warunki techniczne dla modeli w swojej klasie rozmiarowej (silnik/ pakiet, rozmiary, masa) - zdecydowanie tak.

Zgadzam się z tym.

Kiedyś myślałem o pzl.50 Jastrząb. Teoretycznie samolot został wyprodukowany i oblatany. Natomiast jego wygląd znany jest tylko z domniemanych planów i rekonstrukcji zdjęć (o barwach nie wspominając). Skomplikowana sytuacja regulaminowa jak mniemam.

Swego czasu widziałem projekt Timo Starkloffa z Bf 109G-0. Widziałem, ze Niemcy nim latają, nie wiem czy na zawodach, ale model chyba też nie był produkowany, a przynajmniej nie znalazłem informacji na ten temat.

No dobra kończę, bo chyba offtop się robi.
japim
Site Admin

Jastrząb też ładny - ale malutki :) Można zrobić - ale będzie miał 80cm rozpiętości. Jestem zdecydowanie za tym aby promować polskie konstrukcje lotnicze. Z nie-aircombatowych modeli mam na tapecie Bielika (w trakcie przeprojektowania), Orke (prawie skonczona - 2m rozpietosci), Orlika, Flarisa FLa1, Skorpiony i Piranie :)

Obrazek
Obrazek
japim
Site Admin

Znalzłem dzisiaj fajnego STL'a - co powinno pomóć w odbudowaniu geometrii 3D i znacząco przyśpieszy cykl projektowania :P
Załączniki
Centauro_STL.JPG
japim
Site Admin

Kingcobra skończona.
Pora zabrać się za kolejny model?
Karaś/Wilk/PZL 55 - trzy na raz ? :mrgreen:
Ecik
Rookie

Post autor: Ecik »

No to czekamy z niecierpliwością, tylko bez uproszczeń, zasługują na dopieszczenie.
Awatar użytkownika
Osa

Post autor: Osa »

Poległem na Karasiu. Musisz go zrobić
Pozdrawiam Adam
samolocik
Rookie

Post autor: samolocik »

Myślę, że teraz pora na WWI, czyli Junkers D.I pod silnik outrunner 2814 35x37.5mm http://www.nastik.pl/281428-gold-line-a ... -7678.html
Dla wzmoznienia prośby stawiam flaszkę :-)
ODPOWIEDZ