Zapowiedzi modeli 3D

Modele WWII
japim
Site Admin

Re: Zapowiedzi modeli 3D

Post autor: japim »

Piotrb pisze: śr kwie 14, 2021 10:24 pm Jeśli chodzi o jednopłaty to proponuje Bristola M1 lub Junkersa D1. Wiem, że takie już latały w ACES. Jednak moim "faworytem jest Morane-Saulnier N:)

W przypadku wielopłatów to może Pfalz. Jest podobny do Albatrosa, który jest proponowany przez 3dlab i lata bardzo dobrze:)
Fajne te jednopłaty - ale wszystkie mają jedną wadę. Mają utlra krótką mordę - i tego nie da się absolutnie skompensować i poprawnie wyważyć w modelu drukowanym z plastiku. Chyba, że tył będzie robiony z prętów węglowych 2mm i obciągniętych folią a całość elektroniki będzie siedziała w nosie - zaraz obok silnika.

A co do Pflaza - to skoro jest albatros to szkoda kopiowac samolot.
mowie - juz predzej zmodyfikowanego delikatnie Camela - bo taki jeszcze nie latał.
japim
Site Admin

Do druku skrzydeł i wszystkich symetrycznych komponentów to muszę chyba zmontować sobie taką drukarkę:

Obrazek
japim
Site Admin

Mała aktualizacja statusu modeli.
japim
Site Admin

A co byscie powiedzieli na prawdziwego P51D?

Wydaje mi sie ze model z 3D labu jest sztucznie "wylaszczony". Wyglada jak stara wysuszona szkapa a nie prawdziwy Mustang.
Zrobilbym go po mojemu (ze wzmocnieniami itd itp)? Ja wiem ze model zostal "uproszczony" pod kombata i byl to jeden z pierwszych drukowanych modeli - ale chyba poszli za daleko... I moze warto zrobic go tak jak trzeba - z liniami podzialu, sterem kierunku, dobrymi proporcjami??

Porownajcie sobie sami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Piotrb
Rookie

Post autor: Piotrb »

japim pisze: pt maja 07, 2021 1:28 pm A co byscie powiedzieli na prawdziwego P51D?

Witam
Ktoś mi obiecał, że zabierze się za F8F Bearcata :)
Pozdrawiam
Ecik
Rookie

Post autor: Ecik »

Wolimy Polskie konstrukcje bo są 👍i nikt ich nie robi, a Mustanga to chyba już wszyscy i jest oklepany, opatrzony👎 itp.
japim
Site Admin

Piotrb pisze: pt maja 07, 2021 2:42 pm Witam
Ktoś mi obiecał, że zabierze się za F8F Bearcata :)
Pozdrawiam
Pamietam, pamietam - ale jak kazda szanujaca sie firma - planuje 3 kroki do przodu...
Wodzu
Rookie

Post autor: Wodzu »

Przemku, jeśli już ma być Mustang to w wersji P 51 B lub C bo tych z garbem jest mało.
Pozdrawiam Wojtek
Tylko trening czyni mistrza
japim
Site Admin

To już jest detal ;)
1/3 modelu będzie się różnić i tylko z zewnątrz. Można to załatwić za jednym zamachem.
GregKoval

Post autor: GregKoval »

japim pisze: pt maja 07, 2021 1:28 pm A co byscie powiedzieli na prawdziwego P51D?

Wydaje mi sie ze model z 3D labu jest sztucznie "wylaszczony". Wyglada jak stara wysuszona szkapa a nie prawdziwy Mustang.
Zrobilbym go po mojemu (ze wzmocnieniami itd itp)? Ja wiem ze model zostal "uproszczony" pod kombata i byl to jeden z pierwszych drukowanych modeli - ale chyba poszli za daleko... I moze warto zrobic go tak jak trzeba - z liniami podzialu, sterem kierunku, dobrymi proporcjami??

Ten z 3dLabu jest chyba oparty na P 51H. Inna kabina i skrzydła w porównaniu z P 51D.
japim pisze: sob maja 08, 2021 10:43 am To już jest detal ;)
1/3 modelu będzie się różnić i tylko z zewnątrz. Można to załatwić za jednym zamachem.
Upraszczając - tak, ale skrzydła to już wypadałoby przeprojektować. P 51 D był chyba też deko dłuższy.
ODPOWIEDZ