Zapowiedzi modeli 3D

Modele WWII
japim
Site Admin

Re: Zapowiedzi modeli 3D

Post autor: japim »

samolocik pisze: wt mar 30, 2021 3:17 pm Myślę, że teraz pora na WWI, czyli Junkers D.I pod silnik outrunner 2814 35x37.5mm http://www.nastik.pl/281428-gold-line-a ... -7678.html
Dla wzmoznienia prośby stawiam flaszkę :-)
Ciekawa opcja.
Niestety proporcje są takie średnie (krótka mordka) no i kształt za prosty. Wbrew pozorom płaskie ścianki (boki kałuba) drukują się paskudnie. Najlepiej wychodzą zaokrąglone kałuby. Już wspominałem Arkowi, że prędzej jego Sopwitha podrobię w technice druku, z tym że średnio się czuję w dwupłatowcach...
samolocik
Rookie

Post autor: samolocik »

Jest rada na płaskie boki. Możesz wydrukować wręgi i jakieś szablony do ich ustawienia (góra i dół kadłuba szablonem?) a boki zrobi się z balsy + wzmocni prętami.
japim
Site Admin

Model 3D zawsze można zaprojektować. Przekroje, wręgi i zebra wyciągnąć. Zrobić drukowane elementy pokryta np płytą EPP (preferowane) lub XPS (po taniości) - to byłoby fajne.
Ecik
Rookie

Post autor: Ecik »

Po co robić co jest prymitywnie proste, cztery deski balsowe 5mm i jest lżejsze ładniejsze lepsze. Drukowanie ma sens w skomplikowanych kształtach i trudnych do zrobienia, ale to jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Osa

Post autor: Osa »

Czasami chce się mieć model, który trzeba złożyć, a nie ma warunków aby rozstawić się z całym majdanem, deska montażowa itd
Kocham modelarstwo ale teraz przez jakiś czas (czyt. mała nowa domowniczka) nie mam nawet cienia szansy na sklejanie drewna i zostawiane tego na noc do wyschnięcia. Druk 3D spadł mi z nieba, a Przemek i jego modele to dar losu choć przyznam, że mam pliki do B-25, Spitfira, P-51, P-38 i PZL P.11 więc było co drukować. Ale przy tych modelach "trach" i z nieba spada deszcz filamentu, z Przemkowymi konstrukcjami jest szansa, że pręty węglowe w kadłubie i skrzydłach utrzymają w całości i nie trzeba będzie odkurzać całego lotniska. No i będzie Karaś, zawsze chciałem Airacobre i jest Kingcobra. Czego chcieć więcej?
Pozdrawiam Adam
japim
Site Admin

Status zaktualizowany. Następny na deskę wpada PZL55 i będzie ciągnięty razem z PZL 38 Wilk
Ecik
Rookie

Post autor: Ecik »

I o to chodzi 😃.
Piotrb
Rookie

Post autor: Piotrb »

Witam
A może teraz coś z WW I :)
Pozdrawiam
japim
Site Admin

z WWI to chodził mi po głowie Sopwith Camel lub Pup. Ale mają tak krótkie mordy, że nie wiem czy plastikowe dadzą się poprawnie wyważyć... robienie modelu o prostych/płaskich bokach odpada - bo wydruk nie wyjdzie i szkoda go do takich zastosowań. Można skrzydła próbować drukować.
Piotrb
Rookie

Post autor: Piotrb »

Witam
Jeśli chodzi o jednopłaty to proponuje Bristola M1 lub Junkersa D1. Wiem, że takie już latały w ACES. Jednak moim "faworytem jest Morane-Saulnier N:)

W przypadku wielopłatów to może Pfalz. Jest podobny do Albatrosa, który jest proponowany przez 3dlab i lata bardzo dobrze:)
Pozdrawam
ODPOWIEDZ